ارور -1 درهنگام آپلود برنامه بر روی برد digispark attiny85

8 ماه قبل
81 بازدید

0

سلام دوستان

بنده اخیرا یک برد digispark attiny85 تهیه کردم.

اوایل با موفقیت تونستم یک کد برو روی برد آپلود کنم که چراغ چشمک زن میکرد.

قبل اون هم کتابخونه و درایور هاش رو دانلود کرده بودم.

اما یک کد جدید روش آپلود کردم و دیدم هیچ کاری نمیکنه

idle من آخرین نسخه هست و درایور ها هم آخرین نسخه

یک کد دیگه خواستم آپلود کنم که با این صحنه مواجه شدم:

میدونم که بعد از اینکه دکمه آپلود رو میزنید و یک پیام نشون میده، 60 ثانیه فرصت دارید تا برد رو به usb وصل کنید.

این اتفاق زمانی افتاد که چند روز قبلش درست کار میکرد!
حتی چند بار دستگاه رو کشیدم و دوباره وصل کردم و حتی سیستم رو ریستارت کردم ولی نشد.

درضمن فکر نکنم مربوط باشه ولی از افزاینده طول کابل usb استفاده میکنم برای اتصالش به usb که هی از پورت سیستم جدا نکنم و حتی بدون این هم که انجام میدم بازم همون ارور رو میده!
این هم یک بحث در گیتهاب که به مشکل من اشاره داره

ی چیزی هم میخوام بگم شاید کمک کنه. کد قبل این یک کد بود که سی ام دی رو باز میکرد و ی چیزی تایپ میکرد. اونو یکم دستکاری کرده بودم که فارسی تایپ کنه. چیزی که هست اینکه لپتاپم از قبل یک مشکل داشته که وقتی یو اس بی بهش میزنی و بعضی وقتا که کلیدی رو مثلا از روی کیبرد فشار بدی صفحه یهو سفید میشه و وقتی من این برد رو میزنم، دائما صفحه هی سفید میشه که یعنی ی کاری داره اتفاق میوفته ی کلیدی داره فشار داده میشه. نمیدونم شاید بشه حافظش رو ی جوری خالی کرد!

با آنتی ویروس خاموش هم امتحان کردم بازم نشد!
این هم متن کامل ارور:

Sketch uses 718 bytes (11%) of program storage space. Maximum is 6012 bytes.
Global variables use 9 bytes of dynamic memory.
Running Digispark Uploader...
Plug in device now... (will timeout in 60 seconds)
> Please plug in the device ... 
> Press CTRL+C to terminate the program.
> Device is found!
connecting: 16% complete
connecting: 22% complete
connecting: 28% complete
connecting: 33% complete
> Device has firmware version 1.6
> Available space for user applications: 6012 bytes
> Suggested sleep time between sending pages: 8ms
> Whole page count: 94  page size: 64
> Erase function sleep duration: 752ms
parsing: 50% complete
> Erasing the memory ...
erasing: 55% complete
erasing: 60% complete
erasing: 65% complete
> Starting to upload ...
writing: 70% complete
writing: 75% complete
writing: 80% complete
> Starting the user app ...
>> Run error -1 has occured ...
>> Please unplug the device and restart the program. 
13 شهریور 02 در 05:07
امیررضا نصیری
9

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

در مورد این ارور کدی که پیوست کرده اید این جور که به نظر میرسد برد پروگرام میشود و در انتها وقتی میخواهد پروگرام را تایید کند دچار یک ارور میشود که به شما اعلام می شود برد را کشیده و دوباره وصل کنید.

در مورد این که از کابل افزایش طول استفاده میکند. پیشنهاد نمیکنم از این کابل ها استفاده کنید چون باعث افت ولتاژ می شود. البته این موضوع یک نکته دیگری هم دارد. در صورتی که از usb3 دستگاه استفاده میکنید (بعضی ها اعلام کرده اند با این مورد مشکل دارند) مجبور به استفاده از افزایش طول هستید تا usb خود را به usb2 تبدیل کنید ولی از خیلی بلند ها برای این مورد استفاده نکنید.

در صورتی که usb2 دارید حتما از آن پورت استفاده کنید.

اگر درست متوجه شده باشم شما یک بار یک کدی که ماژول را به عنوان کیبرد سیستم بشناسد را بر روی برد ریخته اید و سپس که میخواهید کد جدیدی را بریزید به مشکل خورده اید ؟؟ و اینکه کد جدیدی که میخواهید بریزید آیا هماهن چشمک زن می باشد یا خیلی متفاوت می باشد؟؟ و با کد چشمک زن نیز تست کرده اید و همین مشکل را دارید؟؟

همچنین یک نکته ای که متوجه شدم روی بعضی مدل ها بعد از پروگرام (مثلا چشمک زن) یک بار باید دستگاه را از usb کشیده و دوباره وصل کنید و حدودا 30 الی 60 ثانیه صبر کنید تا شروع به چشمک زدن بکند (یعنی برنامه اجرا شود)

نمیدانم مربوط به چه چیزی می باشد ولی این مورد را نیز دیده ام، و اینکه از IDE قدیمی آردوینو نیز برای پروگرام کردن استفاده کنید شاید توانستید پروگرام را انجام بدهید.

14 شهریور 02 در 05:50
محمد دمیرچی
3730

سلام:) من لپتاپم فقط پورت USB2 میخوره. حتی وقتی از کابل افزایش طول استفاده هم نمیکنم بازم همین مشکل وجود داره(ممنون بابت اطلاع رسانی) درواقع اولین چیزی که روی برد آپلود کردم همین پروژه چشمک زن بود. بعدش این مقاله(https://virgool.io/@8Arvin6/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-rubber-ducky-dwl3hrc3badx) در سایت ویرگول رو دیدم و اون کد هارو آپلود کردم و بازم درست کار میکرد اما وقتی یکی از کدهاشو که ی چیزی مینوشت رو فارسی نوشتم دیگه کار نکرد! الان میخوام یک کد مشابه رو آپلود کنم ولی نمیشه و با کد چشمک زن هم نمیشه یعنی هیچ کدی رو قبول نمیکنه :| درمورد انتظار 30 تا 60 ثانیه ای و استفاده از IDE قدیمی هم امتحان کردم و بازم اجرا نشد ولی idle رو هنوز تست نکردم. درضمن متوجه شدم توی دیوایس منیجر، وقتی برد رو وارد میکنم هی قطع میشد و دوباره وصل میشد(از اونجایی که هی صفحه دیوایس منیجر رو رفرش میکرد که وقتی یو اس بی متصل نبود این کارو نمیکرد) درایور هاشو پاک کردم بزودی دوباره نصب میکنم اگه درست شد اطلاع میدم مرسی  – امیررضا نصیری 02-06-14 در 06:13

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400