علت سوختن آردوینو uno؟

8 ماه قبل
96 بازدید

0

سلام من و چند نفر عضو مسابقات هستیم و قرار هست تعقیب خط رو بسازیم و قانون مسابقه این هست که نباید از ماژول مادون قرمز استفاده کرد بلکه باید خودمون لحیم کنیم سنسور ها رو 

من 6 تا سنسور ir رو  منفی ها و مثبت هارو بهم سری کردم (و خروجی گرفتم که درست خروجی میداد)  موقع تست که آداپتور رو به آردوینو متصل کردم از آردوینو دود بلند شد و رگولاتور آردوینو سوخت حالا سوالم اینه که ممکنه اشکال از مدار باشه(یعنی مثبت و منفی جابه جا به مدار سنسور آی آر متصل کرده باشم) 

یا حتما اشکال از ولتاژی که به آردوینو دادیم هست

آداپتور هم متغیر هست حداکثر ولتاژ 12 ولت هست

باتشکر

18 شهریور 02 در 03:32
امیررضا امیدوار
1

سلام ممکنه مثبت و منفی رو جابجا وصل کرده باشید  – حسین میرزاپور 02-06-18 در 08:23

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام.

آی سی رگولاتور بعضی بردهای آردوینو که در بازار داخلی موجود هستند، با ولتاژ بالاتر از 9 ولت میسوزند.

اینکه از روی برد شما دود بلند شده، احتمال زیاد به همین دلیل بوده است. می توانید آی سی رگولاتور را از بازار تهیه و جایگزین کنید.

اما در خصوص سنسور IR، نباید آنها را سری کنید. موازی کردن آنها هم از نظر کاربردی، محدودیت ایجاد می کند. بهترین حالت، استفاده از مدار زیر برای هر یک از سنسورهای IR است.

اگر تعداد LED های مادون قرمز شما زیاد است بهتر است که تغذیه آن را از جای دیگر که توان آن را داشته باشد تامین کنید. چون رگولاتور آردوینو، بیشتر از 0.5 آمپر نمی تواند بدهد.

19 شهریور 02 در 05:46
مجید مرآتی
579

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400