استعلام میزان اعتبار سیمکارت و ارسال آن به صورت پیامک

8 ماه قبل
102 بازدید

0

سلام. یک مدار با آردینو و sim800l دارم که میخوام وقتی یک عبارتی را از طریق تلفن همراه پیامک میکنم(مثلا etebat) میزان اعتبار سیمکارت را به صورت پیامک روی‌گوشی دریافت کنم، ممنون میشم اگر بفرمایید از چه دستورات و برنامه ای برای این موضوع باید استفاده کنم

20 شهریور 02 در 09:09
راحله
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام. پاسخ کامل سوال شما در مقاله زیر آمده است:

عنوان مقاله: راه اندازی ussd ماژول sim800

نویسنده : حسین غیاثوند

https://micronik.ir/sim800-ussd/

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته شده:

- استعلام شارژ با ماژول SIM800 

- تغییر زبان سیم کارت توسط ماژول SIM800 

* نمونه command ها و دستورات لازم رو هم ارائه کردند.

* این آموزش و سورس کدها برای تمامی ماژول های سری sim800 مانند sim800l , sim800c , sim808 قابل استفاده هستند.

20 شهریور 02 در 11:34
حسین میرزاپور
111

سپاس، بیشتر مشکل من در زمینه پاسخ هست که نمیدونم چطور پاسخ دریافت شده را از طریق پیامک به موبایل ارسال کنم که نتیجه اجرای کدussd را در موبایل مشاهده کنم  – راحله 02-06-20 در 02:21

متأسفانه چون من این ماژول رو در اختیار ندارم امکان کار با اون رو ندارم ولی اگر مطلبی در این مورد پیدا کردم حتما بارگذاری خواهم کرد.  – حسین میرزاپور 02-06-20 در 03:53

سپاس  – راحله 02-06-20 در 03:59

این لینک رو هم ملاحظه بفرمایید: https://www.google.com/amp/s/pijaeducation.com/arduino/gsm/send-receive-messages-using-sim800l-with-arduino/%3famp=1 در این کد Send و receive پیامک و همچنین ارسال command رو خوب و با نمونه کد توضیح داده. خوب اگر پیامک رو با موبایل ارسال کنید به سیمکارت ماژول و از طریق کد receive با آردوینو دریافت کرده و اون رو در یک متغیر ذخیره کنید بر اساس همون پیام میتونید command مربوط به دریافت اعتبار که در مقاله قبلی توضیح داده رو توسط ماژول اجرا کرده و نتیجه رو دوباره به همون شماره موبایل که پیامک درخواست اعتبار رو فرستاده ، در قالب پیامک ارسال کنید. به نظر خیلی پیچیده نمیاد. چون تمام نمونه کدهای این فرآیند رو در این دو لینک در اختیار دارید.  – حسین میرزاپور 02-06-20 در 04:19

ممنون میبینم اگر مشکلی بود دوباره مزاحم میشم  – راحله 02-06-20 در 04:36

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400