پروژه دوچرخه برقی خودکفا

2 سال قبل
661 بازدید

0

در حال حاضر دو باتری سیلد لید اسید 12 ولت 7 آمپر ساعت به صورت موازی به موتور دیسی گیربکس دار 24 ولت 350 وات و یک ال ای دی 100 وات و یک اسپیکر 20 وات و یک ماژول کاهنده دی سی برای شارژ گوشی و... متصل هستند و یک مدار جداگانه از موتور، سری شده با یک دیود شاتکی 200ولت 15 آمپر به باتری متصل کردم و با حرکت دوچرخه باتری هارا به خوبی شارژ می‌کند. موتور در حالت ژنراتور از کمترین سرعت تا بیشترین سرعت دوچرخه از 12 تا 22 ولت 1 تا 5 آمپر تولید می‌کند. هدف این است که باتری ها به صورت سری بسته شوند تا با ولتاژ 24 از حداکثر قدرت موتور استفاده‌ شود، ولی چون ولتاژ جنراتور به 28 ولت نمیرسه و من ترجیح میدم از ماژول افزاینده برای شارژ باتری ها به صورت سری استفاده نکنم(اگه یه باتری یه درصد کمتر شارژ بشه در طول زمان آمپلی فايد میشه پس بهتره به صورت سری شارژ نشن) چطور میشه از باتری ها به سری کار گرفت ولی به صورت موازی شارژ کرد؟ اختلاف پتانسیل مدار موتور و لامپ و اسپیکر 24ولت و مداری که از موتور به باتری ها بعد از عبور از دیود میرسه به صورت موازی بین دو باتری تقسیم شه.

به ماژول افزاینده، کاهنده و کنترل شارژ هم دست رسی دارم. 

یه مدل ماشین تسلا هست 200 تا باتری لي يون رو سري کرده ولی وقتی میخوای شارژش کنی لازم نیست ده هزار ولت بهش اعمال کنی بلکه به صورت موازی شارژ میشه.

اگه مثه دفترچه یادداشت گوشی قابلیت هند رایتینگ رو به سایت اضافه کنید میتونیم شمایل مدار مورد سوال و طرح پیشنهادی خودمون رو هم ثبت کنیم. 

21 دی 00 در 02:18
مهدی حسینی
21

می توانید از شماتیک مدار خود عکس بگیرید و با انتخاب گزینه ویرایش به سؤال اضافه کنید.  – محمد دمیرچی 00-10-22 در 05:18

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

اون طور که من متوجه شدم شما می‌خواهید ببینید آیا میشه باتری هارو به صورت موازی شارژ کرد و به صورت سری دشارژ

برای این کار به نظر میاد بشه از مدار زیر ایده گرفت: 

اگر رله وصل باشه، مدار به صورت سری دشارژ میشه و وقتی باز باشه به صورت موازی توسط شارژر شارژ می‌شود. 

البته این مدار نیاز به بررسی و تحلیل بیشتر خودتان دارد. 

اطلاعات بیشتر در مورد این مدار را می‌توانید از سایت زیر مطالعه کنید: 
http://liionbms.com/blog/2012/06/charge-in-parallel-discharge-in-series/

27 دی 00 در 01:33
shojaei
431

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400