چگونه لپ تاپ را توسط پاور بانک شارژ کنم؟

7 ماه قبل
84 بازدید

0

درود لپ تاپ‌ من Dell e6430 هست که دارای آدابتور ۶۵ وات و باتری ۴۴۰۰ میلی آمپر و ۱۱.۱ ولت می باشد.

لپ تاپم چون USB Type-C ندارد نمیتوانم از پاور بانک های لپ تاپی استفاده کنم.

من چطور میتوانم لپ تاپم را با پاور بانک شارژ کنم؟

چون به من گفتند که نمیتونم از تبدیل USB Type-C استفاده کنم.

اما من به ذهنم رسید که اگه از مبدا Type-C به آدابتوری استفاده کنم و بعد با رابط به قسمت ورودی اداپتوری لپ تاپ بزنم شاید بشه با پاور بانک لپ تاپ را راه بندازم آیا اینکار شدنی هست؟

آیا با روش بالا ولتاژ ۱۲ ولت پارو بانک به لپ تاپم آسیب نمی‌زند

مرسی

10 مهر 02 در 08:38
احمد احمدی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

موردی که اعلام کرده اید شدنی نمی باشد چون خروجی پاور بانک به صورت نرمال 5 ولت می باشد و لبتاب شما دارای آدابتور 19.5 ولتی می باشد.

در نتیجه این مورد شدنی نمی باشد

کاری که می توانید انجام بدهید این می باشد که در صورتی که از پاور بانک هایی که سری QC دارند و قابلیت فست شارژ تا 20 ولت را دارند، دارید و میخواهید استفاده کنید.

می توانید یکی از این 2 ماژول را تهیه کنید

1. CTP9
  2. pdc004 

و بر روی 20 ولت تنظیم کنید. سپس خروجی را با استفاده از یک عدد دیود شاتکی (مانند 1N4007 که 1 آمپری می باشد) استفاده کنید به سیم شارژر خود وصل کنید تا ولتاژ نهایی شما 19.5 ولت بشود و بتوانید عملیات شارژ را انجام بدهید.

روش دیگر استفاده از  بوستر می باشد که اصلا پیشنهاد نمی کنم چون در داخل خود پاور بانک ها یک عدد بوستر وجود دارد و ولتاژ 3 الی 4.2 ولت باتری را به 5 تبدیل میکنند و شما بخواهید 5 را به 19.5 تبدیل کنید به دلیل به وجود آمدن رزونانس امکان دارد پیک های ولتاژ بالای 30 ولتی به وجود بیاید که به لبتاب شما آسیب وارد کند.

در صورتی که پاوربانک دست ساز دارید می توانید از این بوستر ها استفاده کنید.

ویرایش اول:

شما عرض بنده را متوجه نشدید آدابتور استاندارد لبتاب شما 19.5 ولتی می باشد، 11.1 ولت ولتاژ نامی باتری شما می باشد.

یعنی لبتاب شما 3 سل می باشد و هر سل دارای ولتاژ نامی 3.7 ولت می باشد که میشود 3.7x3=11.1 ولی شارژ شده این باتری ها می شود 4.2x3=12.6 ولت

در نتیجه سیستم شما حداقل 12.6 ولت برای شارژ نیاز دارد. دلیل اینکه آدابتور شما 19.5 ولت می باشد این می باشد که مدار های داخلی شارژ باتری سیستم شما طوری طراحی شده است که برای شارژ کردن باتری به این میزان نیاز دارد. در حداقل ترین شرایط احتمالا با 18 ولت نیز باید بتواند این عملیات را انجام بدهد.

در تمامی سیستم هایی که برای شارژ میخواهید استفاده کنید باید به ولتاژ خروجی آدابتور توجه کنید نه ولتاژ باتری خود سیستم ، چون طراح بر اساس آن این آدابتور(شارژر) را طراحی کرده است.

متأسفانه ساخت را انجام نمیدهیم.

پاور بانک انتخابی شما به دلیل اینکه حداکثر 12 ولت می باشد نمی تواند 19.5 ولت ورودی لبتاب شما را تامین کند.

10 مهر 02 در 11:50
محمد دمیرچی
3730

مرسی اولا پاور بانکی که میخواهم بخرم ۶۵ وات و ۱۲ ولت ۱/۵ آمپری است ۲- لپ تاب من ۱۱.۱ ولت است نه ۱۹/۵ ولت ،دوباره پرسش مرا بخوانید و بگویید آیا میشه که ولتاژ را به ورود ی آداپتور بزنم؟ در ضمن موردی که شما گفتید من بلد نیستم بسازم آیا شما می توانید برام بسازید؟ مرسی  – احمد احمدی 02-07-11 در 07:47

پاسخ ویرایش شد  – محمد دمیرچی 02-07-12 در 05:14

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400