آیا می شود این ماژول را جایگزین مدار خراب باتری اسپیکر کرد؟

7 ماه قبل
107 بازدید

0

سلام این ماژول رو میشه به باتری 18650 3400mah زد؟ و آمپر بالاتر مشکلی ایجاد میکه برای باتری؟

28 مهر 02 در 05:09
آرش شکرانه
11

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام.  با توجه به اینکه هم ماژول شارژر و هم باتری شما تک سل هستند باهم مطابقت دارند. با توجه به اینکه باتری شما 3400mah و ماژول شارژر 8 آمپر است پس ماژول شدت جریانی بالاتر از باتری شما را هم می تواند تحمل کند ولی بهتر است جریان شارژ از 37 درصد ظرفیت باتری بیشتر نباشد. 

3400 * 0.37 = 1258 ma

بنابراین ماژول شارژ تک سل 1 آمپر هم کافی است‌. 

ماژول شارژر باتری لیتیومی 1 آمپر Tp4056

28 مهر 02 در 09:32
حسین میرزاپور
111

ببخشین از جمهوری پاساژ امجد اینارو تک فروشی هم دارن میشه خرید؟  – آرش شکرانه 02-07-29 در 02:37

اینترنتی اخه یه پول پست هم ۴۰ت میگیرن نمیصرفه خب تهران میخرم. ۱امپرش مناسبه برای یک باتری؟ ایا ۴ آمپر بزنم میشه با شارژر ۱۸وات باتریو شارژ کرد یا خراب میکند؟  – آرش شکرانه 02-07-30 در 05:54

پاسخ اصلاح شد. فقط به محدوده مجاز ولتاژ ورودی ماژولی که می خرید توجه کنید، ولتاژ شارژر باید در محدوده مجاز ولتاژ ورودی ماژول باشه. البته از آداپتور ۱۸ وات برای تغذیه ماژول شارژ میتوانید استفاده کنید نه برای شارژ مستقیم باتری  – حسین میرزاپور 02-07-30 در 06:26

اهان ایا زودتر شارژش میکنه؟ چون اون مغزی فابریک خود باتری اسپیکر خیلی کوچکتره اندازش یجا نوشته بود ترجیها شارژر فست شارژ نباشد ۵وات بزنید  – آرش شکرانه 02-07-30 در 08:10

ببخشین این ماژول رو میشه به باتری ۱۵۰۰ میلی امپرم زد ؟ ازسایتش پرسیدم میگه مناسبش نیست یه ماژول شارژ تایپ سی معرفی کرده؟  – آرش شکرانه 02-07-30 در 08:47

پاسخ سایته اینه «سلام دوست عزیز میزان جریان شارژ در باتری های لیتیوم یون اهمیت دارد و اگر این مقدار جریان بیش از حد زیاد باشد، به باتری آسیب می زند. معمولا نرخ شارژ باتری های لیتیوم یون بین 0.5C تا 1C است.»  – آرش شکرانه 02-07-30 در 04:14

البته درست گفتند. پاسخ اصلاح شد. بهتر است جریان شارژ از 37 درصد ظرفیت باتری بیشتر نباشد.  – حسین میرزاپور 02-07-30 در 06:38

نه شارژ مستقیم باتری که نمیشه بدون ماژول با ماژول منظورمه که ۸ امپره میتونم چون باتری ظرفیتش بیشتره زودتر از شارژر ۵ وات شارژش کنم؟  – آرش شکرانه 02-08-01 در 03:30

سوال اخرمم اینه که با ماژول ۱ سل ۲.۵ امپر میشه باتری ۲۲۰۰ و ۳۴۰۰ رو شارژ کرد؟  – آرش شکرانه 02-08-01 در 03:31

مهمترین مساله در مورد شارژ باطریهای لیتیوم رعایت سیکل شارژ است که طبق الگوریتمی مشخص باید انجام شود در غیر اینصورت باتری آسیب می بیند. این موضوع در شارژ سریع از درجه اهمیت بیشتری برخوردار است. برای این منظور می توانید از ماژول شارژر باتری لیتیومی 1 آمپر Tp4056 استفاده کنید. این ماژول هوشمند عمل می کند و در صورت کامل شدن شارژ جریان را قطع کرده و مانع آسیب دیدن باتری می‌شود. در مورد دو باتری که مثال زدید همین شارژر جوابگو است و سرعت خوبی هم دارد. خودم با باتری 3400mah استفاده کردم. سرعت شارژش هم خوبه. حتی امکان موازی کردن و چند ماژول برای افزایش شدت جریان هم وجود دارد ولی به نظرم باید یک بررسی آزمایشگاهی دقیق روی نتیجه آن انجام شود تا از بی خطر بودن آن برای باتری مطمئن شد.  – حسین میرزاپور 02-08-01 در 04:33

الان یعنی میشه از ماژول ۱ سل ۲.۵ امپر هم استفاده کنم برای شارژ باتری ۳۴۰۰میلی امپر؟  – آرش شکرانه 02-08-01 در 06:14

تفاوت ماژول شارژ ۱سل ۱ آمپر با ۲.۵ امپر چیه؟ ایا هردو میتونن باتری ۳۴۰۰ رو شارژ کنن؟  – آرش شکرانه 02-08-03 در 11:14

بله هردو میتونن شارژ کنند. ببینید ظرفیت باتری رو مثل حجم یک لیوان در نظر بگیرید اگر شیر آب رو زیاد باز کنید سریعتر پر میشه اما اگر شدت جریان آب رو کم کنیم آهسته تر پر میشه ولی در هر حال حجم آب داخل لیوان یک مقدار ثابت است . پس نیازی نیست که ظرفیت باتری با شدت جریان شارژر یکی باشه. اما در مورد باتری های لیتیوم همین شدت جریان باید کاملا کنترل شده باشه و مطابق با الگوریتم خاصی که سیکل شارژ رو کنترل میکنه پیش بره در غیر اینصورت عمر باتری کم میشه. نکته دیگه در باره شارژ این باتری ها این است که باتری هنگام شارژ گرم میشه و اگر این گرما زیاد باشه عمر باتری کم میشه. یکی از مزیت هایی که برای شارژ سریع بیان شده اینه که باتری درمدت کوتاه تری شارژ میشه پس زمان کمتری در معرض گرما قرار میگیره. اما اگر سیکل شارژ درست رعایت نشه شارژ سریع هم به باتری آسیب خواهد زد. در مجموع برای باتری شما ماژول شارژر باتری لیتیومی 1 آمپر Tp4056 مناسب به نظر میرسه چون طبق فرمولی که در پاسخ نوشتم شدت جریان توصیه شده برای باتری شما 1.25 آمپر است که کمی بیشتر از یک آمپر و کافیه اما 2.5 آمپر هم میتونه باتری شما رو شارژ کنه اما شدت جریانش دو برابر مقدار توصیه شده است و احتمالا کمی دمای باتری شما رو هنگام شارژ نسبت به شارژر یک آمپر بالاتر میبره.  – حسین میرزاپور 02-08-03 در 04:46

پس باتوضیحاتتون ماژول ۱سل ۱ امپر میخرم اگر پیداشد  – آرش شکرانه 02-08-03 در 05:28

لینکش رو در پاسخ اضافه کردم  – حسین میرزاپور 02-08-03 در 06:08

ازاین ماژول دارم مشکل اینجاس که سوکت باتری رو نمیشه وصل کرد بهش چون خودش سوکت سی داره اینجوری برای شارژ اسپیکر چجوری وصلش کنم به سوکت شارژ اسپیکر؟ سیم هم به باتری لحیم شدنش سخته کنده میشه  – آرش شکرانه 02-08-03 در 06:23

اسپیکرم باتریش ۱۵۰۰ هست میزنم شارژ بعد یکربع چراغ شارژش خاموش میشه باید دربیارم دوباره بزنم بعد یکربع استفاده هم خالی میشه نمیدونم باتریش خراب شده یا ماژول شارژ روی باتری یا برد اسپیکر خرابه .برای همین دنبال ماژولم  – آرش شکرانه 02-08-03 در 06:25

دوطرف سوکت یو اس بی سی جای لحیم داره. سوکت که باتری قبلیتون بهش وصل میشد رو یا خودش یا مانند خودش رو بگیرید در اون قسمت لحیم کنید یا سوکت باتری رو ببرید و سیمش رو مستقیم دو طرف پورت یو اس بی لحیم کنید .  – حسین میرزاپور 02-08-03 در 08:35

اگر باتری زود خالی میشه مشکل از باتری. ماژول شارژ به سادگی خراب نمیشه . حتما عمر باتریتون تموم شده. درر اینصورت فقط باتری رو عوض کنید به ماژول شارژ دست نزنید  – حسین میرزاپور 02-08-03 در 08:37

اگه اینطوره باشه چون همش شارژ به یو اس بی کیس وصل بوده گفتم شاید ماژول شارژشو خراب کرده و باتریشم خراب شده  – آرش شکرانه 02-08-04 در 11:17

USB 2.0‌ حداکثر ۵۰۰ و USB 3.0 ۹۰۰ میلی‌آمپر جریان رو میتونن تامین کنند. بعیده که به ماژول شارژ آسیب بزنه. حدث من اینه که باتریتون خراب شده. چه مدته ازش استفاده می کنید؟  – حسین میرزاپور 02-08-04 در 11:50

اسپیکر رو بهمن ۹۸ خریدم ازاین متفرقه هاس ولی خیلی خوبه روشن میکنی بوق کوتاه میده واسه مد هاش‌ یه مدلی داشتم قبلا روشن میکردی بلند حرف میزد همرو بیدار میکرد .حیف که پیدانمیکنم دیگه نبود تو بازار.اخه درحال شارژ هم استفاده میشد جایی خوندم شارژ بشه بعد استفاده کنید نویزم داره وقتی روشنه نمیدونم بخاطر نداشتن سیم‌ارت پاور هست یا بردش اشکال داره مال خودمم همینطوره  – آرش شکرانه 02-08-04 در 02:20

به نظرم فقط باتریش عوض بشه مشکلش حل میشه  – حسین میرزاپور 02-08-04 در 03:08

مال خودمو عوض کردم دیرتر خالی میشه فقط نویز داره موقع اتصال ازطریق سیم .اون یکی رو هم عوض میکنم  – آرش شکرانه 02-08-04 در 05:52

باتشکر از شما تونستم تو پاساژ امجد ماژول ۱سل ۲ امپر پیداکنم ۱ آمپر نبود گفتن مشکلی نداره برای باتری ۳۴۰۰ هرچقد بتونه میکشه .دنیاییه قطعات الکترونیکی  – آرش شکرانه 02-08-06 در 09:00

خواهش می کنم سلامت باشید  – حسین میرزاپور 02-08-06 در 10:11

سلام مجدد باتریو عوض کردم حواسم نبود ماژول شارژشو برعکس زدم باتری وصل کردم به برد اسپیکر بو‌ سوختگی بلند شد سریع دراوردم ولی قبلش باتریشو زدم به اسپیکر خودم ببینم باتری فرسودس یا ماژولش خرابه که قطع میکرد اونم بعد ۲۰دقیقه قطع کرد شارژو باتریشو با ماژول نمایش شارژ تست کردم تا ۴خط شارژ داشت ولی با ماژولش زدم نشون میداد ۱ خط شارژ داره. و اخر اینکه باکمال تعجبم اون اسپیکر ظاهراً مدار پلاریته داشته چون کارمیکرد !!! بااینکه از این برند های متفرقس خیلی خوب درومد جنس بدنشم خوبه هیچ جا پیدا نکردم وگرنه میخریدم  – آرش شکرانه 02-08-11 در 08:39

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400