استفاره از رله 16 کانال برای سالن

7 ماه قبل
72 بازدید

0

سلام وقت بخیر من میخوام یه پروژه آردیونو برای کنترل روشنایی و کامپیوتر های یه سالن بسازم برای انتخاب رله موندم ۱۶ خط روشنایی دارم که هر کدوم فیوز ۱۶ و ۱۰ آمپر دارن و ۱۲۰ کامپیوتر که توی ۱۲ خط ۱۰ تایی هستن روی فیوز هر خط هم زده ۳۲ آمپر تو بازار شیلد یا ماژولی هست که این آمپ خروجی داشته باشه ممنون

29 مهر 02 در 06:13
رضا سجادی
21

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام. وقت بخیر. با توجه به تجربه شخصی که در این زمینه داشتم، پیشنهاد میکنم خروجی های آردوینو که در پروژه برنامه ریزی کردید را به ماژول رله با تعداد کانال مورد نظرتان وصل کنید سپس خروجی هر رله را به بوبین یک کنتاکتور وصل کنید و جریان خروجی مصرفی رو از کنتاکتور بگیرید.

کنتاکتور در واقع یک رله با توان بالا است که به صورت تک فاز و سه فاز عرضه شده و در پروژه‌های صنعتی استفاده می‌شوند و با توجه شدت جریان مورد نظرتان می توانید کنتاکتور مناسب تهیه و استفاده کنید. 

29 مهر 02 در 01:11
حسین میرزاپور
111

ماژول رله ۳۰ آمپر استفاده کنم چطور به صورت تکی مشکل هزینه دارم و اینکه کنتاکتور نیاز به سیم کشی و منبع برق جدا داره تا جایی میدونم  – رضا سجادی 02-07-29 در 08:46

با توجه به میزان باری که در متن سوال توضیح دادید رله 30 آمپر هم جوابگو نیست. در مدت بسیار کوتاهی پلاتین کنتاکت های رله از بین خواهد رفت.  – حسین میرزاپور 02-07-29 در 09:04

من امروز میزان جریان رو با کلمپ اندازه گرفتم تو روشنایی 16 تا فیوز از یک سیم فاز حدودا یک آمپر میکشید و در ۱۲ تا فیوز که کامپیوتر بودن و به یک فیوز سه فاز نصب بودن هر فاز حدودا پنج آمپر میکشید  – رضا سجادی 02-08-01 در 12:03

یعنی در بحث کامپیوتر ها هر فیوز فقط یک و خورده ای آمپر روش هست البته کامپیوتر ها تینک کلاینت اندرویدی هستن و منطقیه پس میتونم شیلد های ۱۶ کانالی رله خریداری کنم درسته؟  – رضا سجادی 02-08-01 در 12:05

اگر اینطور که می فرمایید در اوج مصرف حداکثر ۵ آمپر می‌کشند ماژول رله جوابگو هست . اما اگر بیشتر از این جریان میکشن بهتره که برای اطمینان رله ۳۰ آمپر رو که گفته بودید در نظر بگیرید. چون رله روی ماژول های رله معمولا ۷ تا ۱۰ آمپر نامی هستند ولی در عمل ممکنه کمتر باشند.  – حسین میرزاپور 02-08-01 در 01:29

ممنونم از شما همین کاری که گفتید میکنم  – رضا سجادی 02-08-01 در 06:46

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400