راه اندازی ماژول fst-8 فرکانس 433 مگاهرتز

7 ماه قبل
67 بازدید

0

سلام قصد راه اندازی یه ماژول fst-8 که تصویرشم پیوست

میذارم رو دارم که از wemos d1 mini به عنوان

میکروکنترلرش میخوام براش استفاده کنم . مشکل این هست

که ماژول گفته شده با ولتاژ نه ولت کار میکنه اما ولتاژ

ویموس کمتر از اینه . همچنین جریان کشی این ماژول هم

خیلی زیاد تره فکر کنم و ویموس نمیتونه تامینش کنه احتمالا

. لطفا درصورت امکان راهنمایی کنید چطور راه اندازیش کنم

همچنین اگر وسیله ی جانبی دیگه ای برای راه اندازی اینا نیاز

هست لینک بدید از فروشگاهتون تهیه کنم . تشکر

گیرنده مناسب این ماژولم توی فروشگاه اگر دارید لینک بدید یا معرفی کنید .

https://s6.uupload.ir/files/20231027_023342-min_io.jpg

05 آبان 02 در 02:44
msmdi
15

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

این ماژولی که دارید یک فرستنده 433 هست.

در صورتی که میخواهید با ولتاژ 3.3 سری ESP ارسال داده بر روی فرکانس 433 داشته باشید. می توانید از ماژول فرستنده وایرلس H34S - فرکانس 315MHz / 433MHz استفاده کنید.

در صورتی که میخواهید از همین ماژول خود استفاده کنید.

مورد اول

با استفاده از ماژول رگوراتور کاهنده مانند ams1117 -3.3 ولت ، ولتاژ 9 ولتی را که دارید را ابتدا به 3.3 تبدیل کرده و با آن ماژول ESP را تغذیه کنید. البته می توانید از مدل 5 ولت اش تهیه کنید و به پایه 5 ولت ماژول ESP وصل کنید.
مورد بعدی نیز احتمال زیاد ESP بتواند سطح سیگنال مربوط به TX این ماژول را تامین کند.

در صورتی که نتواند با استفاده از مبدل های تبدیل سطح ولتاژ می توانید این سطح ولتاژ را تقویت کنید و سپس عملیات ارسال را انجام بدهید.

06 آبان 02 در 05:14
محمد دمیرچی
3730

ممنون از پاسختون . مبدل تبدیل سطح ولتاژ چی پیشنهاد میکنید برای این کاربری تهیه کنم . همچنین گیرنده مناسب این ماژول خودم رو معرفی نکردید .  – msmdi 02-08-06 در 06:34

خروجی این ماژول 400mW هست واقعا عالیه نمیشه ازش استفاده نکرد .  – msmdi 02-08-06 در 06:38

ببخشید یه سوال کوچیک دیگه . بجای استفاده از کابل usb میشه wemos d1 mini رو بطور مستقیم با پنج ولت از پایه 5v ران کرد ؟ چون مثل بسیاری از برد ها پایه VIN نداره میپرسم . نیاز به دایود یا مقاومت نداره ؟ من همیشه فکر میکردم این پایه ولتاژ خروجیه اما اگر اشتباه نکنم یجایی دیدم نوشته بود میشه ورودی استفاده اش کرد .  – msmdi 02-08-07 در 06:12

بله این پایه همان VIN مربوط به این برد می باشد فقط باید توجه داشته باشید که ولتاژ بالا بهش اعمال نکنید چون میسوزد. زمانی که USB را وصل می کنید می توانید ازش 5 ولت بگیرید ولی به صورت کلی مربوط به ورودی 5 ولت سیستم می باشد.  – محمد دمیرچی 02-08-08 در 05:18

افزودن دیدگاه

1

برای گیرنده این ماژول می توانید از انواع ماژول های گیرنده 433 استفاده کنید.

ماژول تبدیل سطح ولتاژ را می توانید به 2 روش استفاده کنید

1. استفاده از ماژول آماده مانند این ماژول لاجیک کانورتر که البته این مدل ها حداکثر 5 ولت را ساپورت میکنن.
  2. استفاده از مدار ترانزیتسوری که به صورت زیر میتوانید بسازید و هر ولتاژی را بخواهید می توانید در خروجی دریافت کنید.

06 آبان 02 در 06:47
محمد دمیرچی
3730

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400