چگونه ماژول nrf را راه اندازی کنم؟

6 ماه قبل
74 بازدید

0

من تا حالا تعداد زیادی ماژول nrf24l01 از هر مدل خریداری کردم اما انتقال دیتا اتفاق نمی یوفته. من با اردوینو کار می کنم. کد های مختلف هم تست کردم  و سیم کشی هایش را درست وصل کردم. یعنی واقعا دارم فکر می کنم این ماژول ها بیخودن. 🙄

09 آبان 02 در 10:35
محمدامین غلامحسینی
1

سلام. لطفا کد محصول را که زیر عنوان محصول نوشته شده و با 3 حرف انگلیسی شروع میشه را بگید. یا لینک محصول را به سوال خود اضافه کنید.  – مجید مرآتی 02-08-09 در 11:12

ماژول nrf24l01  – محمدامین غلامحسینی 02-08-09 در 03:31

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
0

سلام. 

اینکه با ماژولهای مختلف و با کتابخانه های مختلف کار کردید اما جواب نگرفتید، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

آیا GND میکروکنترلر و ماژول nrf مشترکند؟ آیا پایه CS ماژول nrf را به پایه دیجیتال میکرو وصل کردید؟

آیا سطح ولتاژ منطقی میکرو و nrf یکی است؟

10 آبان 02 در 05:05
مجید مرآتی
579

سلام راه نمی یوفته؟؟؟  – محمدامین غلامحسینی 02-08-13 در 03:45

افزودن دیدگاه

0

با سلام

ماژول NRF یکی از ماژول های مقداری بد قلق برای راه اندازی هست. ولی زمانی که متوجه بشید که به چه صورت باید راه اندازی کنید خیلی ساده می شود.

این چند مورد را حتما رعایت کنید.

یکی از اشتباه هایی که اکثرا انجام میدن استفاده از پایه 3.3 ولت روی آردوینو برای تغذیه این ماژول هست.

این پایه برای ولتاژ رفرنس می باشد و برای روشن کردن چیزی نمی توانید از آن استفاده کنید و در صورت جریان کشی امکان آسیب دیدن برد آردوینو شما هست.

همچنین در صورتی که به 5 ولت وصل کنید نیز این برد آسیب می بیند.

مورد بعدی، در صورتی که از تغذیه جدا گانه دارید استفاده میکنید حتما GND بین تمامی برد ها را مشترک داشته باشید. میتوانید با استفاده از بوق چک مولتی متر همه این موارد را بررسی کنید.

مورد بعد وصل کردن پایه های SPI روی NRF می باشد. این اشتباهی هست که دیدم خیلی ها انجام میدن (پایه های SPI روی آردوینو UNO با Mega فرق دارد) یا هر بردی که دارید استفاده میکنید حتما pinout محصول مورد نظر را دقیق بخوانید تا بررسی کنید که پایه SPI در کجا قرار دارد.

در نهایت اشتباهی که زیاد دیدم تکرار میشه درست تنظیم نکردن آدرس های فرستنده و گیرنده
همچنین کانفیگ های 2 سمت فرستنده و گیرنده هستش.

از  این آموزش که داخل سایت هست میتونید برای راه‌اندازی اولیه ماژول استفاده کنید.

در صورتی که از سری برد های اردوینو استفاده میکنید می توانید با فعال کردن این خط در کد هر 2 سمت مود دیباگ را فعال کنید و بررسی کنید که به چه صورت دیتا ها را دریافت میکنید یا ارسال میکنید، همچنین آیا ماژول توسط برد شناسایی شده است یا خیر.

#define Debug_mode false
به
#define Debug_mode true
تغییر بدهید
14 آبان 02 در 05:53
محمد دمیرچی
3670

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400