خطای rst cause:2, boot mode:(1,7) در برد ESP8266

6 ماه قبل
63 بازدید

0

سلام وقتتون بخیر . ظاهرا بدلیل استفاده نادرست از wemos d1 mini پایه GPIO0 به حالت low در اومده و برد در uart بوت میشه و پروگرمی که روش آپلود شده رو اجرا نمی کنه و خطای "ets Jan  8 2013,rst cause:2, boot mode:(1,7)" رو میده فقط نه هیچ چیز دیگه . لطفا بگید چطور برد رو درست کنم . چیزایی که قبل تر گفتم صحتش رو مطمعن نیستم و با جستجو تقریبا اینو متوجه شدم اما نمیدونم باید چیکار کنم . یجایی نوشته بود باید همون پایه gpoi0 که میشه d3 رو پول آپ کرد که اینو هم بلد نیستم ( d3 رو با واسطه گذاشتن یه پوش باتن به 5v وصل کردم اما جواب نگرفتم ) .
توی این لینک راهنمایی گذاشته برای خطاهای برد . لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه . توجه کنید برد پروگرام میشه اما مود بوت شدنش انگار درست نیست . خروجی سریال بعد هر بار ریست کردن اینه : "
ets Jan  8 2013,rst cause:2, boot mode:(1,7)
"

12 آبان 02 در 08:07
msmdi
15

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام.

برای پول آپ کردن، یک مقاومت 1 الی 10 کیلواهمی را به پایه D0 وصل کنید و آن سر مقاومت را به 3.3 ولت وصل کنید.

اتصال ولتاژ 5 ولت به پایه های ESP8266، ممکن است آن را بسوزاند.

اگر با اینکار مشکل شما رفع نشد، احتمال زیاد خودESP آسیب دیده است.

13 آبان 02 در 07:24
مجید مرآتی
579

ممنون  – msmdi 02-08-13 در 08:33

افزودن دیدگاه

1

با سلام

برای اینکه از مود پروگرام خارج کنید. این مراحل را باید بررسی کنید.

1. قبل از اتصال ماژول به برق (USB) بررسی کنید که بین پایه GPIO0 یا همان D3 بر روی برد شما با چه میزان اهمی به GND رفته است.

در صورتی که اتصال کوتاه شده بود باید بررسی کنید که کدام قطعه آسیب دیده است که این اتفاق افتاده است.

اکثرا خازن مربوطه دچار مشکل می شود.

در صورتی بین این 2 پایه مقاومتی بالاتر از 1 کیلو داشتید بررسی کنید همین پایه نسبت به پایه 3.3 چقدر اهم دارد. این مقدار مقاومت باید کمتر از مقدار بین همین پایه و gnd باشد.

در نهایت بین پایه 3.3 و پایه مربوطه با استفاده از پین هدر یک جامپر وصل کنید تا به صورت زوری ماژول را در حالت اجرایی ببرید.

البته این شرایط در صورتی امکان پذیر هست که بین پایه GPIO0 , GND اتصال کوتاه نداشته باشید. در صورتی که اتصال کوتاه باشد نمی توانید از این روش استفاده کنید.

نقشه سیم کشی مدل پایه به صورت زیر می باشد.

13 آبان 02 در 08:33
محمد دمیرچی
3680

زحمت کشیدید مرسی  – msmdi 02-08-13 در 08:36

خواهش میکنم  – محمد دمیرچی 02-08-13 در 09:12

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400