نرم افزار آردینو

6 ماه قبل
70 بازدید

0

سلام در نرم افزار آردینو راهی هست که بخشهایی از برنامه را قفل یا مخفی کرد؟ به عنوان مثال اگر در سیستمی نیاز باشد گاهی زمان تاخیر یا ورودی یا خروجی پایه ای تغییر کند فقط آن خط ها قابل تغییر باشد که ممکن است نیاز به تغییر داشته باشند، که اگر شخصی غیر از برنامه نویس نیاز بود تغییرات و آپدیت انجام دهد فقط بتوانند به دستوراتی که دسترسی دارد را تغییر دهد که عمدا یا سهوا باعث تغییر کدهای دیگر و بهم ریختن برنامه نشود.

اگر دوستان برای این موضوع راه حل و پیشنهادی دارند بفرمایند.

15 آبان 02 در 11:58
سلام بر صبح روشن
9

گمان کنم از فایل کانفیگ خارجی بتونید استفاده کنید که لازمه اینکار یا sd card یا وب سرور خارجی و دسترسی به اینترنت برای دانلود کانفیگ بروز یا استفاده از EEPROM هست .  – msmdi 02-08-15 در 02:48

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

چنین چیزی در برنامه آردوینو وجود ندارد.

مگر اینکه تنظیمات مورد نظر خود را به صورت اینترفیس دیگری برای کاربر نهایی طراحی کنید.

به عنوان مثال میتونید از برنامه firmata به عنوان رفرنس استفاده کنید.

ویرایش اول:

اگر در بخش نمونه پروژه های برنامه آردوینو بروید یک بخشی با همین نام وجود دارد مثال StandardFirmata وجود دارد.

آن را بر روی برد خود آپلود کنید سپس نرم افزاری که تولید کننده ارائه داده است را دانلود و اجرا کنید. ( میتوانید از این لینک دانلود کنید )

پس از اجرا از منو بالا پورت را انتخاب میکنید و مشاهده میکنید لیست تمامی پایه ها برای شما باز میشود و می توانید هر پایه را از طریق همان نرم‌افزار کنترل کنید.

حال برای تغییر این برنامه که با توجه به کار شما کار کند اگر اشتباه نکنم باید از زبان جاوا و برنامه نویسی ویندوزی بلد باشید که بتوانید استفاده کنید.

البته از نرم‌افزار  Processing نیز می توانید برای ساخت یک نمایشگر جذاب برای خروجی های آردوینو نیز استفاده کنید ولی چون دسترسی ادیت به کاربر میدهد شاید برای کار این دوستمون خوب نباشد.

15 آبان 02 در 12:20
محمد دمیرچی
3730

ببخشید آقا مهندس دمیرچی این روشی که در پاسخ این دوستمون فرمودید نیاز به قطعه یا وسیله خاصی داره؟ استفاده از این برنامه نیاز به کد نویسی داره و سخته یا راحت؟ اگر امکان داره کمی بیشتر درباره اش توضیح بدید  – راحله 02-08-16 در 06:08

پاسخ ویرایش شد  – محمد دمیرچی 02-08-16 در 08:38

من برای همون قضیه تغییر شماره تلفن همراه بنظرم رسید راه جالبی باشه، برای چنین منظوری هم می تونم ازین روش به جای روش‌حافظه استفاده کنم؟  – راحله 02-08-16 در 09:32

خیر، این داده ها در جایی سیو نمیشن و به صورت موقت هستند و با ریست برد پاک میشن، مگر اینکه تنظیمات را با استفاده از eeprom داخل حافظه خود میکرو بریزید.  – محمد دمیرچی 02-08-16 در 10:15

سلام. من از StandardFirmata استفاده کردم خیلی جالبه و کاملا همه خروجی های آردیونو رو میده وضعیتشون هم قابل تعیین هست، اما موارد دیگه رو چطور ازبن روش میتونیم تنظیم کنیم؟ مثلا تاخیر یا نوع داده یا مقدار حلقه for و...؟  – راحله 02-10-02 در 11:46

این برنامه قابلیت این موارد را ندارد. آن بخش رو باید خودتان برای برنامه بسازید.  – محمد دمیرچی 02-10-02 در 12:02

یعنی برنامه استاندارد... در آردینو رو خود باید بنویسم یا برنامه firmata رو؟ برنامه firmata چطور و با چی‌باید نوشت؟  – راحله 02-10-02 در 12:24

پاسخ رو بخوانید توضیح داده بودم.  – محمد دمیرچی 02-10-02 در 12:36

سلام ببخشید من تازه دیدم. بله از StandardFirmata استفاده کردم اما پاسخگوی نیازمون نیست اما اینکه فرمودید با جاوا قابل تغییر است را نمی دانستم، ممنون، با Processing هم آشنایی ندارم با این نرم افزار غیر از خروجی که فرمودید بخش های دیگر برنامه هم قابل ویرایش هستند؟خصوصا تایم تاخیرها که برای ما مهمتره  – سلام بر صبح روشن 02-10-17 در 05:56

همه این برنامه ها از یکسری پروتکل که بین آردوینو و این برنامه که تحت سریال مانیتور صحبت میکنند ساخته شدن، در صورتی که میخواهید برنامه این برای این کار بسازید یا هر تنظیمات خاصی را بدهید باید اطلاعات بین ماژول و سیستم را تحت سریال ایجاد کنید. این که تحت سریال به چه صورتی که دیتا را ارسال کنید تقریبا تمامی زبان های برنامه نویسی هندل میکنن، شما باید در زبان مورد نظر کامند های خاصی را ارسال کنید که این کامند ها را در سمت آردوینو برای برد تعریف کرده باشید. حال چگونه این کار ها را انجام بدهید دست شما می باشد.  – محمد دمیرچی 02-10-17 در 06:47

این 2 برنامه نیز به صورت نمونه بودن که شما متوجه کارکرد این سیستم بشوید.  – محمد دمیرچی 02-10-17 در 06:48

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400