اتصال شیلد نمایشگر آردوینو به رزبری پای پیکو

6 ماه قبل
66 بازدید

0

سلام عزیزان
من این صفحه نمایش رو دارم  https://thecaferobot.com/store/lcd-tft-arduino

و قصد دارم برای تست از pi pico استفاده کنم
باتوجه به کتابخونه ها و منابع موجود من از این درایور برای صفحه نمایش https://github.com/adafruit/Adafruit_CircuitPython_HX8357
و این برای نمایش متن https://github.com/adafruit/Adafruit_CircuitPython_Display_Text

از اون جایی که دانش فنی ندارم با chat gpt پیش رفتم ولی خب دیگه از یه جایی به بعد گیر بود
مشکلی که دارم  خطا سر پین ها هست : 

File "<stdin>", line 9, in <module>
ValueError: Invalid pins

بخاطر کتابخونه ها دارم از circuitpython  استفاده میکنم.

این کد فعلی من هست :

import board
import busio
import displayio
from adafruit_hx8357 import HX8357
from adafruit_display_text import label
import terminalio

# اتصالات
spi = busio.SPI(clock=board.GP11, MOSI=board.GP12, MISO=board.GP13)
display_bus = displayio.FourWire(spi, command=board.GP10, chip_select=board.GP9, reset=board.GP8, baudrate=24000000)

# نمایشگر
display = HX8357(display_bus, width=240, height=320)

# تنظیمات متن
font = terminalio.FONT
text = "Hello, CircuitPython!"
text_area = label.Label(font, text=text, color=0xFFFFFF, x=10, y=10)

# لایه
group = displayio.Group()
group.append(text_area)
display.show(group)

while True:
    pass

لطف میکنید اگر راهنمایی کنید تا موفق بشم یک خروجی بگیرم

جهت نیاز شاید این هم بکار بیاد:

print(dir(board))
print(dir(board.GP11))

>>['__class__', '__name__', 'A0', 'A1', 'A2', 'A3', 'GP0', 'GP1', 'GP10', 'GP11', 'GP12', 'GP13', 'GP14', 'GP15', 'GP16', 'GP17', 'GP18', 'GP19', 'GP2', 'GP20', 'GP21', 'GP22', 'GP23', 'GP24', 'GP25', 'GP26', 'GP26_A0', 'GP27', 'GP27_A1', 'GP28', 'GP28_A2', 'GP3', 'GP4', 'GP5', 'GP6', 'GP7', 'GP8', 'GP9', 'LED', 'SMPS_MODE', 'STEMMA_I2C', 'VBUS_SENSE', 'VOLTAGE_MONITOR', 'board_id']
['__class__']
21 آبان 02 در 01:41
Jafar
27

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام.

کتابخانه ای که دانلود کردید، مناسب این شیلد نمایشگر نیست. این کتابخونه برای چیپ 8357 است در صورتی که شیلد نمایشگر شما دارای چیپ 9341 است.

به طور کلی، انجام این کار (اتصال رزبری پای پیکو به شیلد آردوینو) را با توجه به اینکه اشاره کردید تجربه زیادی در این زمینه ندارید، اصلا پیشنهاد نمی کنم. از طرفی، این نمایشگر با پروتکل پارالل متصل می شود و علاوه بر اینکه حجم سیم کشی بالایی دارد، اکثر پایه های رزبری پای پیکوی شما را اشغال خواهد کرد.

اگر اصرار به استفاده از پیکو را دارید، ابتدا آموزش نحوه راه اندازی قرار داده شده در صفحه محصول را مطالعه کنید. کدها را دانلود کنید و پایه های استفاده شده برای اتصال را مشاهده کنید. 

تاکید می کنم که پیکو برای تست این ماژول نمایشگر مناسب نیست و بهتر است یک برد آردوینو تهیه کنید و تست را با آن انجام دهید.

22 آبان 02 در 05:32
مجید مرآتی
579

ممنون از توضیحاتتون درحال حاضر تنها میکروکنترلری که دارم پیکو هست و در رابطه با تعداد پین های مورد استفاده فعلا مشکلی ندارم، تنها موردی که میمونه این هست که راهی هست که بشه از کتابخونه های قرار داده شده در سایت که با c++ هستن، توی میکروپایتون یا circuitpython استفاده کرد؟  – Jafar 02-08-23 در 08:47

تا حدودی ساپورت میکنند اما بهتر هست به آردوینو سوئیچ کنید.  – مجید مرآتی 02-08-24 در 06:52

ممنون بابت راهنمایی 💙🙏  – Jafar 02-08-24 در 07:29

خواهش میکنم. سلامت باشید  – مجید مرآتی 02-08-27 در 06:31

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400