ساخت منو در lcd tft

5 ماه قبل
67 بازدید

0

سلام من میخوان یه منو با دکمه روی شیلد ال سی دی آردینو بسازم به این صورت که دکمه لمس بشه روی صفحه بره منو جدید و ... دکمه رو ساختم و میزنم روش دکمه جدید هم میاد اونم ساختم ولی یه مشکلی که دارم دکمه قبلی هنوز به صورت پنهان نمایش داده میشه چطور میتونم داده های قبلی رو پاک کنم و تو منو به جلو یا عقب برگردم؟

06 آذر 02 در 11:08
رضا سجادی
21

درود، اولین نکته استفاده از نمایشگر های بزرگ استفاده از پردازنده پر سرعت هست، اگر از پردازنده های avr استفاده کنید که سرعت پایینی دارن خروجی منو شما رفرش ریت خوبی نخواهد داشت. در مورد ساخت منو هم اول باید با متغییر enum صفحات منو رو مشخص کنید و با شرط ساده بین صفحات سوئیچ کنید. وقتی وارد شرط صفحه شدید اولین قدم کل صفحه رو پاک کنید و بعد توابع نمایشی خودتون رو قرار بدید. در نهایت آخر شرط اون صفحه یک حلقه while مشخص کنید و تا زمانی که تاچ نشده داخل این حلقه صبر کنه تا صفحه ثبات داشته باشه و بعد از تاچ شدن خارج بشه و برسی کنه مختصات تاچ کجا هست و مابقی ماجرا انجام بشه.  – میلاد نیک پندار 02-09-10 در 09:54

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

یکی از روش های ساده برای درست کردن صفحه های مختلف پاک کردن صفحه هست.

اولین چیزی که به ذهن میرسد استفاده از دستور پر کردن صفحه با رنگ خاصی مانند سیاه هست. دستورش در لایبراری که استفاده میکنید هست.

مشکل این قضیه کند بودن آردوینو برای اجرا این دستور هست و حس خوبی به کاربر نهایی نمیدهد.

راه بهتر این می باشد که آن بخش از صفحه که نیاز دارید خالی بشود و مورد جدید را در آن اجرا کنید را با مربع کوچکی به اندازه همان شکل شما به رنگ پس زمینه بکشید.

جا گیری این مربع و بزرگ کردنش به عهده شما می باشد.

با این روش سرعت اجرا برنامه شما خیلی بیشتر می شود و برای کاربر نهایی احساس بهتری میدهد.

06 آذر 02 در 11:27
محمد دمیرچی
3670

من این کارو کردم متاسفانه دکمه قبلی با اینکه از دستور fill استفاده کردم وقتی روی مختصاتش کیلیک میشه دکمه برای چند لحظه نمایان میشه و حتی کار میکنه ولی دیده نمیشه  – رضا سجادی 02-09-06 در 12:35

اون مربوط به دستور های شرطی هست که توی حلقه هاتون قرار دادید میشه، کدتون رو بررسی کنید. درست میشه  – محمد دمیرچی 02-09-06 در 01:08

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400