استفاده از شیلد رله

5 ماه قبل
80 بازدید

0

سلام وقت بخیر

من میخوام از ۲۶ پایه دیجیتال مگا خروجی بگیرم برای رله برای کنترل لوازم

شیلد ۱۶ تایی رله میخوام استفاده کنم و برای ۱۲ تا رله از ماژول های رله تک کانال آمپر بالا حدود ۳۰ آمپر در خروجی البته

سوالم اینجاس که آردینو میتونه ساپورت کنه این همه خروجی رو از نظر جریان روی پایه های دیجیتال چون من آمپری که رله ها میکشن رو نمیدونم و تو دیجی اسپارک نوشته بود بالای دویست میلی آمپر بکشین از خروجی ها برد آسیب میبینه 

روی برد شیلد نمایشگر ۲.۴ اینچم نصبه ممنون 

12 آذر 02 در 04:11
رضا سجادی
21

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام.  از ماژول های رله که دارای اپتوکوپلر هستند می توانید استفاده کنید و نگران جریان کشی خروجی ها نباشید چون در صورت استفاده از این ماژولها میزان جریان روی هر پایه تقریباً به اندازه یک عدد LED است . ماژول رله 5 ولت 16 کانال

13 آذر 02 در 12:39
حسین میرزاپور
111

ببخشید مهندس میرزاپور این ماژول رله که فرمودید هر رله اش نهایتا چندآمپر بار سلفی رو میتونه تحمل کنند که عمرشون هم کم نشه و زود خراب نشه؟ بار مقاومتی چطور؟ چون ظاهرا اینکه روشون‌ نوشته ۱۰ آمپر در عمل اینقدر نیست، اگر اماکن داره بفرمایید در عمل این ماژول برای دوبار سرفی و مقاومتی چند آمپر است.سپاس فراوان  – راحله 02-09-13 در 04:07

سلام. کنتاکتور های رله معمولا تحت بارهای شدید لحظه ای و قوس های الکتریکی حاصل از آنها آسیب پذیر هستند . من دقیقا در مورد میزان تحمل بار سلفی این ماژول اطلاعی ندارم. اما به نوع بار هم بستگی داره. شما برای چه وسیله ای می خواهید استفاده کنید؟  – حسین میرزاپور 02-09-13 در 04:06

سلام مهندس این مطلب من و نگران کرده: روش دهم : تجاوز از مجموع مقدار جریان میکروکنترلر حداقل ۱۰ پین I/O را در وضعیت HIGH تنظیم کنید و از هر کدام ۲۰ میلی آمپر جریان بکشید ( برای مثال روشن کردن ۱۰ LED ). با این کار شما به اندازه‌‌ی کل تغذیه جریان را برای میکروکنترلر بالا برده‌‌اید و ممکن است پردازنده شما آسب ببیند من ۲۶ تا خروجی دارم که ممکنه همه باهم در یک لحظه فعال باشن  – رضا سجادی 02-09-13 در 09:45

سلام. شما می‌توانید برای هر خروجی یک مقاومت قراردهید تا جریان خروجی را کنترل کنید. علاوه بر این، بورد رله که لینکش رو قرار دادم‌ از تغذیه خارجی استفاده می کند و پیش بینی لازم در طراحی آن انجام شده است. پس جای نگرانی نیست  – حسین میرزاپور 02-09-14 در 06:18

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400