مدار تایمر cmos

10 ماه قبل
49 بازدید

0

دوستان مدار تایمر cmos رو با یک  باتری به چراغ تک led زیر پله بستم به خوبی کار کرد

، ولی وقتی تغذیه مدار تایمر رو از درایور led میگیرم ، سون سگمنت مدار تایمر . حالت کمرنگ میشه و کار نمیکنه ، یه مقاومت ده اهم هم سری کردم سر راه تغذیه مدار تایمر تاثیریدنداشت، کسی میتونه راهنمایی کنه 

14 آذر 02 در 10:58
مصطفی مهدیراد
1

منظور از چراغ تک LED، یک عدد LED هست یا یک چراغ LED ای؟ درایور ال ای دی که استفاده کردید چیست؟  – مجید مرآتی 02-09-15 در 04:58

چراغم یک پاور ال ای دی یک وات است و درایورم هم درایور فابریک خودشه یعنی درایور اتا۳ تا یک وات یعنی ۳۰۰ میلی امپر میده با مولتیمترم گرفتم درسته ، ولتاژش هم ۳/۳ ولته، من حدس زدم چون کمترین ولتاژ کاری تایمر ۵ ولته شاید روشن نشده ، اما درایور تا ۱۲ ولت هم میده. تنها فکری که به نظرم رسید اینه که به جای درایور از یک منبغ تغذیه ۵ ولت ۷۰۰ میلی آمپر استفاده کنم و برای آسیب ندیدن پاور ال ای دی یک مقاومت ۵/۷ رو باهاش سری کنم تا ولتاژ رو کاهش بده و یک مقاومت ده اهم رو هم با ال ای دی موازی کنم تا جریانش رو کاهش بده ، ولی خوب هزینم میره بالا ، چون اینها چراغ های پیشانی پله است و ۱۸ تا میشه. خواستم ببینم کسی فکری به ذهنش میرسه تا از همون درایور استفاده کنم و منبغ تغذیه نگیرم  – مصطفی مهدیراد 02-09-15 در 08:47

لطف میکنید از درایور و LED خود عکس تهیه کنید و با ویرایش سوال خود عکس ها را نیز پیوست کنید. همچنین هدفی که میخواهید به آن برسید را به طول کامل توضیح بدهید، ممنون میشم  – محمد دمیرچی 02-09-15 در 11:02

افزودن دیدگاه

تا کنون پاسخی ثبت نشده است

انجمن کافه‌ربات © 1400