چطور به ماژول آمپلی فایر بلوتوث استریو CT14 ورودی aux بدم؟

2 سال قبل
1365 بازدید

0

سلام برای ماژول آمپلی فایر بلوتوث استریو CT14 چطور ورودی aux ایجاد کنم

من پایه های 7 و 8 ای سی بلوتوث رو که برای جروجی صوت که به آی سی های امپلی فایر میده پیدا کردم ولی گراندش رو نه و بعد اتصال گرن ورودی منبع صوت همون aux به پایه 7 و 8 و اتصال گرند aux به گراند یو اس بی صدای در حد همون قدرت کم aux خام دریافت کردم

احتمالا گرند ورودی aux باید جایی دیگه بزنم که متوجه نشدم

اگر دوستان و استادید اطلاع دارن لطف کنن کمک کنن

متشکرم

30 دی 00 در 06:44
محمد امین نیسی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام

هدف شما از این کار چه می باشد؟؟

اگر میخواهید صدا را به عنوان ورودی به ماژول بدهید که برای شما از طریق بلوتوث ارسال کند.

• این کار شدنی نمی باشد و این ماژول فقط از بلوتوث اطلاعات را دریافت می کند و به شما خروجی می دهد.

اگر میخواهید سیگنال خروجی را قبل از اینکه تقویت شود داشته باشید:

• همین روشی که رفته اید درست می باشد و GND کل ماژول با GND AUX مشترک می باشد. اما در نظر داشته باشید که اگر میخواهید به آمپلی فایر دیگر وصل کنید نیازی به این کار نمی باشد و می توانید خروجی آمپری فایر شده را به آمپلی فایر خود بدهید و بدون مشکل کار میکند.

سری کردن آمپلی فایر ها مشکلی ندارند.

آپدیت 1:

با توجه به این عکسی که داده اید پایه های 7و8 مربوط به DAC (دیجیتال به آنالوگ) می باشد یعنی خروجی این IC به 2 عدد آمپلی ها که با وصل کردن AUX گوشی خود به این بخش این IC در حال تولید ولتاژ 0 و شما در حال تولید سیگنال می شوید که تداخل این 2 حدودا ولتاژ کمتر و تقریبا نزدیک صفر در خروجی دریافت می شود.

پایه های 13,14 با نام های IN نوشته شده اند که می توانند به عنوان ورودی صدا عمل کنند. که البته باید دیتاشیت IC بررسی شود.

اما شما 3 راه دارید :

1. IC بلوتوث که بر روی ماژول قرار دارد را به صورت کلی با هویه برداشته و به جای پایه های 7و 8 سیم های AUX خودتان را وصل کنید
  2. دیتاشیت IC را بررسی کنید و در صورت جواب دادن به پایه های 13,14 سیم های AUX را وصل کنید.
  3. می توانید یک ماژول آمپلی فایر خالی تهیه کنید و مستقیم سیم AUX خودتان را به آن وصل کنید یکی از انواع ساده آمپلی فایر خالی

02 بهمن 00 در 05:43
محمد دمیرچی
3680

سلام دوست عزیز ممنون از پاسخگویی شما دوست عزیز سوالم شاید یکم واضح نبوده من میخام خروجی صدای موبایل مثلا که یه aux با کنترل ولوم از خود منبع هست (موبایل) رو به ورودی آمپلی فایر ثابت این ماژول بدم همین. توی دیتا شیت آی سی بلوتوثش یه ورودی aux هست اون چیه؟ http://www.chenbingdom.com/uploadfile/2019891110277021.jpg این مدار بخش pwm بلوتوث هست من خروجی موبایل به پایه 7 و 8 دادم که بره سمت دوتا ic آمپلی فایر با مدار pwm خودش ولی خروجی صدای بلندگو خیلی کم بود و آمپلی نشده بود  – محمد امین نیسی 00-11-02 در 08:50

پاسخ آپدیت شد  – محمد دمیرچی 00-11-02 در 09:26

ممنون جناب دمیرچی پس یعنی برای عدم تداخل با ic بلوتوث صوتی از دیود ژرمانیوم استفاده کنم؟ که اهم کمتری داره و سیگنال به ic برگشت پیدا نکنه  – محمد امین نیسی 00-11-06 در 04:39

فکر نمیکنم دیود برای این نقطه به درد بخورد چون سیگنال های صدا بسیار ولتاژ پایینی دارند و بین مثبت و منفی تغییر حالت می دهند. پیشنهاد میکنم از یک رله دوبل برای کیفیت صدا بالا یا از IC های مالتی پلکسر آنالوگ از نوع TTL استفاده کنید مشابه 74HC4052 اما برای مالتی پلکسر مطمئن نیستم چون سیگنال به حدی کوچک می باشد که امکان دارد نتواند ارسال کند.  – محمد دمیرچی 00-11-06 در 05:50

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400