سنسور سنجش درجه کلوین منبع نور

4 ماه قبل
48 بازدید

0

سلام وقت بخیر. اگر ممکنه یک سنسور برای سنجش درجه کلوین منبع نور معرفی بفرمایید. با تشکر 

02 دی 02 در 05:20
حسین میرزاپور
111

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

منظور شما از درجه کلوین اگر شدت نور هست میتوانید با استفاده از این برنامه Sensors Multitool که بر روی اندروید نصب می شود شدت نور را بررسی کنید.

اگر کد رنگی که چه میزان RGB-W قاطی رنگ نور شما هست می توانید از ماژول سنسور رنگ RGB TCS34725 برای این موضوع استفاده کنید. (از بخش آموزش های خود محصول می توانید خروجی محصول را مشاهده کنید)

اگر مورد اول کار شما را راه می اندازد می توانید از  ماژول سنسور دیجیتال سنجش شدت نور GY-302 BH1750 برای اندازه گیری توسط میکروکنترلر استفاده کنید.

03 دی 02 در 04:38
محمد دمیرچی
3670

سلام. ممنون از شما جناب دمیرچی. منظورم شدت نور نیست، شدت نور با واحد LUX اندازه گیری می شود و سنسوری که معرفی فرمودید برای اندازه گیری شدت نور مناسب است. اما درجه کلوین مربوط به دمای نور است که در نورپردازی و عکاسی خیلی اهمیت دارد. بهترین مثال برای دمای نور یا درجه کلوین لامپهای مهتابی و آفتابی هستند. لامپ مهتابی با تولید دمای رنگ بیشتر از ۵۰۰۰ کلوین دارای نور سفید رنگ است. نور لامپ‌های آفتابی دارای دمای بیش از ۳۰۰۰ کلوین و کمتر از 4000 کلوین هستند. نور لامپ‌های نچرال هم بین 4000 تا 5000 کلوین هستند که نور آنها بین آفتابی و مهتابی است که به آن نور طبیعی هم می گویند. بنده به دنبال سنسوری هستم که این عدد یعنی دمای نور را تشخیص دهد. به نظرم ماژول سنسور رنگ RGB TCS34725 که فرمودید برای این کار مناسب است چون در آن از دمای رنگ نام برده شده که فکر میکنم همان درجه کلوین باشد . همچنین LUX و مقدار RGB را هم اندازه گیری می کند که خیلی خوبه حتما دیتاشیت را مطالعه خواهم کرد و نتیجه را اینجا اعلام خواهم کرد . متشکرم از پاسخ شما  – حسین میرزاپور 02-10-03 در 04:08

سلام مجدد . بله ماژول سنسور رنگ RGB TCS34725 که فرمودید بررسی کردم کتابخانه https://github.com/adafruit/Adafruit_TCS34725.git دمای رنگ را بر حسب کلوین محاسبه می کند. ممنون از راهنمایی جناب آقای دمیرچی  – حسین میرزاپور 02-10-03 در 05:12

خواهش میکنم  – محمد دمیرچی 02-10-04 در 05:59

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400