تبدیل تایپ c به usb a

5 ماه قبل
41 بازدید

0

سلام عزیزان، من این ماژول رو تهیه کردم و با کابل تایپa به c فست شارژ میکنه بسته به توان باطریم.

https://thecaferobot.com/store/qc3-0-qc2-0-2-way-usb-dc-dc-step-down-fast-charging-module

من یه مادگی تایپ سی دارم و میخوام جای یکی از پورت ها استفاده کنم(تبدیل براش درست میکنم) برای استفاده با کابل c به c ،و c به لایتنینگ 

مساله من اینه که این مادگی ۶ تا پین داره

۲ تا gnd

۲تا vb

و یک cc1 و cc2

میخوام بدونم پین های cc رو باید به کدوم پین های دیتا وصل کنم تا برد فست شارژ رو تشخیص بده و حداقل 15w خروجی رو بده، و با یکم سرچ فهمیدم که با گذاشتن یه مقاومت 1.4k سر راه یسری از پین ها میشه این حرکتو زد ولی مطمئن نیستم چی به چیه

در صورت امکان میخوام نیاز به استفاده از آی‌سی هایی که مخصوص این کارن که به دیوایس میگه فلان ولتاژو بده استفاده نکنم

06 دی 02 در 10:06
Jafar
27

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

در مورد اول

خیلی از دیوایس ها از طریق پورت دیتا USB برای صحبت با گوشی استفاده میکنند که چه ولتاژ هایی را می توانند به گوشی بدهند.

این مبدلی که تهیه کردید فقط پاور USB-TypeC می باشد. یعنی لاین های دیتا را ندارد.

این مدل برد برک اوت USB 3.1 Type C دارای سوکت نری یا برد برک اوت USB 3.1 Type C دارای سوکت مادگی یا برد برک اوت USB Type-C مادگی 6 پین

به دلیل اینکه پایه های +D و -D را دارند می توانید استفاده کنید تا ارتباط بین گوشی و IC شارژر را برقرار کنید.

فقط ترتیب پایه ها را رعایت کنید که همه هم اسم ها به هم اسم خود وصل بشوند.

همچین پایه CC مربوط به کنترل هست که با توجه به جدول قدرت و مود کاری مورد استفاده قرار میگیرد.

06 دی 02 در 10:52
محمد دمیرچی
3710

ممنون از پاسختون، پس با این احتساب تا مادگی که پین های دیتا داشته باشه گیرم نیاد، نمیتونم از قابلیت فست شارژ برد استفاده کنم  – Jafar 02-10-06 در 11:00

بله، حتما باید دیتا ها را وصل کنید.  – محمد دمیرچی 02-10-09 در 05:18

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400