مشخصه آمپرساعت در باتری

4 ماه قبل
50 بازدید

0

سلام. اینکه رو باطری های قابل شارژ نوشته شده مثلا 2000 میلی آمپر ساعت یعنی این باطری در صورتی که ازش 2000 میلی آمپر کشیده بشه یک ساعت شارژ میده، درست؟ حالا اگر مثلا وسیله ای به این باطری وصل بشه که 4000 میلی آمپر مصرف داره این باطری نیم ساعت شارژ میده؟

08 دی 02 در 09:58
راحله
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام.  بله درسته. فقط به یک نکته توجه داشته باشید، اینکه ظرفیت نوشته شده روی باتری ظرفیت  اسمی است یعنی ممکنه ظرفیت واقعی باتری کمتر باشه. این موضوع در مورد برندهای معتبر کمتر دیده میشه.

08 دی 02 در 03:10
حسین میرزاپور
111

ممنون از پاسختون با توضیحات شما به عنوان مثال یک باطری ۱۰۰۰ میلی امپر ساعت میتونه تغذیه یک دستگاهی که ۴ آمپر مصرف داره رو برای حدودا ۲۰ دقیقه تامین کنه؟  – راحله 02-10-08 در 05:13

موضوع اینه که یک مدار دارم که در آن یک ماژول simm800 دو ماژول دوتایی رله یک آردینو یونو و چند سنسور داره که میخوام وقتی برق قطع میشه حدود ده دقیقه کار کنه، برای این منظور طبق راهنمایی های مهندس دمیرچی تصمیم دارم یک باطری پشتیبان با لیتیوم یون بسازم که چون نمیخوام زیاد گرون بشه باید از باطری های فیک استفاده کنم که فرمودید ظرفیتشون واقعی نیست و این سوال رو برای این مطرح کردم ببینم اگر مثلا یک باطری در واقعیت 1000 میلی آمپرساعت باشه با توجه به مصر مدار خصوصا جریان لحظه ای ماژول سیمکارت میتونه حداق هفت هشت دقیقه دستگاه رو بدون مشکل برام روشن نگه داره؟  – راحله 02-10-09 در 11:48

۴ آمپر باید یک ربع شارژ داشته باشه  – حسین میرزاپور 02-10-09 در 06:10

بیش از اینها نگه میداره. ببینید جریان لحظه‌ای ماژول sim800 اگر اشتباه نکنم فقط چند میلی ثانیه است. بنابراین نباید نگران خالی شدن باتری در مدت زمانی که گفتید باشید. چون مصرف مجموع دستگاه هایی که نوشتید به نظرم به یک آمپر هم نمی رسه  – حسین میرزاپور 02-10-09 در 06:12

پس سه تا باطری اروزن قیمت به صورت سری که حتی ظرفیت واقعیشون ممکنه در حد ۶۰۰ میلی امپر هم باشه می تونه حداقل ده دقیقه دستگاه رو روشن نگه داره؟  – راحله 02-10-09 در 06:59

با بوردهای که نام بردید به نظرم باز هم بیش از این ها روشن میمونه. یک موبایل نوکیای قدیمی رو در نظر بگیرید شاید مصرفش از مجموع سخت افزارهایی که نام بردید بیشتر باشه ولی با یکبار شارژ باتری که ظرفیتش حدود 1000 میلی آمپر هست، با ارتباط دائم با شبکه تلفن همراه، مکالمه در حد معمول روزانه، ارسال پیامک، زنگ و ویبره، تقریبا یک هفته کار میکنه.  – حسین میرزاپور 02-10-09 در 08:20

بسیار سپاسگذارم جناب مهندس میرزاپور مثل همیشه راهنمایی های شما عالی بود.  – راحله 02-10-09 در 08:39

خواهش می کنم. سلامت باشید.  – حسین میرزاپور 02-10-11 در 09:42

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400