طراحی مدار جایگزین برای پتانسیومتر 500k با کنترل آردوینو

4 ماه قبل
44 بازدید

0

با سلام و خسته نباشید

من یکی از این دیمر ها رو گرفتم :

ماژول دیمر AC به AC کاهنده 4 کیلو وات SCR

ac-220-4000w-scr-regulator-dimmer-bta41-800b-1

در این مدار از یک پتانسیومتر 500k برای کم و زیاد کردن جریان خروجی استفاده شده است.

روی برد جای ۳ پین در کنار این پتانسیومتر نیز تعبیه شده است.

من میخواهم بجای کم و زود کردن جریان با پتانسیومتر از طریق یک آردوینو این کار را انجام دهم.

در صورتی که اطلاعات کافی نیست برفمایید که توضیحات بیشتری بدهم.

پیشاپیش خیلی ممنونم

30 دی 02 در 10:25
کاوه سمندریان
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

آن 3 پین برای نصب مقاومت مولتی ترن می باشد و این مقاومت نیز جایگزین این پتانسیومتر بزرگ می آید.

به هیچ عنوان نمی توانید این برد را به آردوینو به صورت مستقیم وصل کنید.

برای اینکه در دیمر را بر روی میکروکنترلر ها داشته باشید باید از Zero-Cross استفاده کنید.

ویرایش اول:

متأسفانه خیر

در مدار Zero-Cross نیز کامل جدا می باشد و از بعضی از قطعات این برد استفاده میکند.

تنها راه که غیر منطقی می باشد شاید برای شما ساد می باشد.

این می باشد که از یک سروو موتور به همراه کوپل به این پتانسیومتر وصل کنید و دستور چرخش را به صورت مکانیکی اعمال کنید.

30 دی 02 در 11:20
محمد دمیرچی
3680

سلام مجدد رشته من IT هست و خیلی از الکترونیک سر رشته ندارم ، ببخشید سوال میکنم . هیچ راهی نداره که این مدار رو به آردوینو وصل کرد ، حتا با واسطه یا اینکه با zero-cross میشه این کار رو کرد ؟  – کاوه سمندریان 02-10-30 در 11:27

پاسخ ویرایش شد  – محمد دمیرچی 02-10-30 در 11:49

خیلی خیلی ممنونم در مجموعه شما شخصی هست که ما بتونیم در این مورد ازشون مشورت حرفه ای بگیرم و این مدار رو برای ما طراحی کنن با نیازی که ما داریم ؟ با احتساب هزینه  – کاوه سمندریان 02-10-30 در 11:58

متأسفانه امکان معرفی کردن کسی را نداریم. می توانید یک راه ارتباطی از خود در اینجا قرار بدهید از کسانی که در این انجمن حضور دارند بتوانند خودشان با شما ارتباط میگیرند. و کمکتان کنند.  – محمد دمیرچی 02-10-30 در 12:24

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی  – کاوه سمندریان 02-10-30 در 12:32

خواهش میکنم  – محمد دمیرچی 02-10-30 در 12:39

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400