این چه قطعه ایه؟ مربوط به قطع و وصل کردن هیتر هویه

2 سال قبل
766 بازدید

0

سلام من فقط میتونم بگم کاراییش اینه که وقتی روبه بالاس مدار هیتر هویه ی من قطع میکنه وقتی افقی یا روبه پایینه وصل میشه اگه کسی اسمشو میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه. و دوم اینکه میخوام بجاش یه قطعه ای بذارم که وقتی نزدیک به اهنربا میشه عمل قطع و وصل رو انجام بده... اگه راهنمایی کنین خیلی خیلی ممنونتون میشم

03 بهمن 00 در 07:04
وحید غلامرضائی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام

با توجه به توضیح شما باید angle-tilt switch باشد، مشابه این محصول می باشد.

اگر میخواهید بجایش سنسور آهنربایی قرار بدهید 2 راه دارید.

1. استفاده از سنسور آثر هال و قطع و وصل کردن سیگنال سنسور اثر هال با استفاده از ترانزیستور سنسور اثر هال این موارد را پیشنهاد میکنم مورد اول و مورد دوم که خروجی را باید به یک ترانزیستور با توجه به ولتاژ و جریانی که قطع و وصل می کند و مناسب آن نقطه می باشد انتخاب کنید. 
  2. روش دوم استفاده از سنسور های حساس به مغناطیس می باشد برای مثال این محصول را می توانید تهیه کنید و با قرار دادن بخش سنسور در داخل قطعه ای که میخواهید و ایجاد یک مغناطیس قوی در اطرافش باید بتواند که این تغییر وضعیت را انجام بدهد
04 بهمن 00 در 05:46
محمد دمیرچی
3730

سلام مجدد و ممنون از راهنمایی تون قطعه رو توی بازار پیدا کردم یه چیزی مثل سوییچ بود یا دراصل مثل یه لامپ کوچیک بود و جیوه داخلش داشت و زمانی که زاویه تنظیم بود اتصال میکرد و بعنوان سنسور قطع و وصل عمل میکرد منم یه سوییچ دیگه که با مغناطیس این عمل رو انجام میداد گرفتم گذاشتم بجاش خیلی ساده و ارزون درست شد طرز کارشم اینجوریه که وقتی مغناطیس نزدیک باشه دوتا میله ی داخل یه لامپ مانند به هم وصل میشن و اتصال برقرار میشه به همین سادگی بود بازم ممنون از وقتی که گذاشتین  – وحید غلامرضائی 01-02-07 در 04:46

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400