چطور میشه LED smd RGB رو دستور پذیر کرد؟

3 ماه قبل
49 بازدید

0

سلام و وقت بخیر ، چطور میشه شبکه و مجموعه ای از LED SMD RGB رو کنار هم جمع کرد و با برنامه طراحی شده گوشی بهش فرمان داد که کدوم ال ای دی روشن و کدوم خاموش بشه ؟

به چه تجهیزاتی نیاز هست

ممنون میشم🙏🌷

06 بهمن 02 در 05:55
Mehrdad
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

بستگی به مدل LED شما بر میگردد.

در صورتی که از  LED RGB معمولی می خواهید استفاده کنید کنترل رنگ هر کدام چالشی می باشد چون هر LED نیاز به 3 پایه برای هر رنگ RGB دارد و این را باید در تعداد LED که میخواهید استفاده کنید ضرب کنید

یا در صورتی که میخواهید به صورت شاخه ای تهیه کنید اصلاحا میگن شاخه RGB 12V که کل شاخه به یک رنگی که تنظیم کنید در می آید

در صورتی که از LED ARGB میخواهید استفاده کنید که همان  WS2812 یا WS2811 ها می باشند 

در این سیستم داخل هر LED یک چیپ قرار داد که با آدرس دهی و رنگ بندی قابل تنظیم شدن می باشند و تک به تک آنها را می توانید تنظیم کنید.

برای این موضوع می توانید به این 2 آموزش مراجعه کنید

آموزش جامع استفاده از LEDهای آدرس پذیر WS2812 (نئوپیکسل) با آردوینو

آموزش راه‌اندازی ماژول LED RGB WS2812 با آردوینو

برای اینکه بتوانید از طریق گوشی به این LED ها فرمان بدهید پیشنهاد میکنم از میکروکنترلر های ESP استفاده کنید که دارای WIFI و بلوتوث نیز هستند استفاده کنید.

ESP8266

ESP32

برای هر 2 این میکروها باید از کتابخانه  FastLED استفاده کنید.

در اینترنت سرچ کنید انواع روش های پیاده‌سازی و کنترل از طریق موبایل وجود دارد. برای مثال

07 بهمن 02 در 07:54
محمد دمیرچی
3670

خیلی ممنونم از راهنمایی شما فقط میخوام از LED معمولی RGB استفاده کنم توی تعداد۱۰۲۴ این ال ای دی هارو باید به روش ماتریس سری کنم و آیا از نظر شما ممکن هست و شما پیشنهادی یا نکته ای توی سری کردن این ها دارید؟  – Mehrdad 02-11-07 در 08:25

همان ابتدا به شما توضیح دادم که فرق LED ها به چه صورت می باشند، وقتی میخواهید ماتریکسی استفاده کنید باید از مدل های ARGB استفاده کنید. لینک ها و مطالبی را که قرار داده ام را کامل مطالعه کنید.  – محمد دمیرچی 02-11-07 در 11:17

خیلی ممنونم از توضیحات شما  – Mehrdad 02-11-08 در 12:03

خواهش میکنم  – محمد دمیرچی 02-11-09 در 12:17

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400