متصل کردن sim808 و اردوینو

3 ماه قبل
43 بازدید

0

درود 

در پروژه مکان یاب خوردو به وسیله sim808 و اردوینو

قسمت ارتباط این دو واقعیت به مشکل خوردم تو قسمت مانیتور میبینم که دستور های پیامک و لوکشن رو sim 808 دریافت میکنه ولی ارسال نمیکنه برای اون شماره موبایل 

هر نوع سیم کارتیم امتحان کردم شارژ و اینترنت هم براشون زدم 

منتهی لوکیشنی ارسال نمیشه 

علت چی میتونه باشه؟

12 بهمن 02 در 05:55
Amirali Zare
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

در این مرحله 2 سوال پیش می آید

یکی اینکه GPS اطلاعات دریافت نمیکند و پیامکی ارسال نمیکند.

یا در زمینه ارسال پیام دچار مشکل شده است.

برای تست مساله ارسال پیام کافی است به جای کد داخل سایت، کد SoftwareSerial  را بر روی ماژول خود بریزید.

از  این کد برای این موضوع می توانید استفاده کنید

در این شرایط سریال مانیتور شما به ماژول SIM808 به صورت مستقیم ارتباط میگیرد و دستور های AT Command را باید مستقیم ارسال کنید و بررسی کنید که در چه مرحله ای چه خطایی دریافت میکنید.

14 بهمن 02 در 05:47
محمد دمیرچی
3670

درود دیگر نگاه کنید وضعیت الان بدین شکله وقتی sim808 میره تو حالت اس ام اس و شماره رو وارد میکنه اونجایی که بدنه پیام رو مینویسه انگاری از اون حالت بیرون نمیاد و ادامه دستورات متن رو داخل بدنه اس ام اس میزنه راهی هستش از این حالت اس ام اس دستی بیرون بیارم؟  – Amirali Zare 02-11-15 در 09:41

زمانی که شما دستور ارسال پیام را میفرستید و وارد حالت متن پیام میشوید برای اینکه نشان بدهید که متن پیام تمام شده و میخواهید پیام مورد نظر ارسال بشود از دستور ctrl+c در سریال مانیتور putty استفاده می شود، در کد آردوینو با دستور Serial.write(26); این کارکتر مخصوص را ارسال میکنیم.  – محمد دمیرچی 02-11-15 در 11:29

منظورتون ctrl+z هستش؟ چون همین کارم انجام دادم و هیچ اتفاقی نمیوفته از برنامه termite دارم استفاده میکنم که در قسمت function keys با \x1A مشخص کردم که F1 همان ctrl+z هستش ولی باز هم اتفاقی رقم نخورد  – Amirali Zare 02-11-23 در 08:04

بله اشتباه از بنده بود ctrl+z، برنامه putty را تست کنید. حتمی انجام میدهد. سایر برنامه ها قلق خودشان را دارند و باید خودتان بررسی کنید که چه چیزی باعث کار نکردن در سایر برنامه ها نمی شود.  – محمد دمیرچی 02-11-23 در 09:31

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400