حافظه ذخیره سازی برنامه در آردوینو یونو

3 ماه قبل
46 بازدید

0

سلام حافظه محل ذخیره برنامه در آردوینو یونو رو حداکثر تا چند درصد میتونیم پر کنیم که هنگ نکنه و کند نشه و مشکلی پیش نیاد؟ 

ویرایش اول:

این منظورش چیه؟‌یعنی‌ الان ۶۵ درصد پر‌ شده ‌‌ بیشتر از ۶۸‌ درصد نباید پر بشه؟؟

Sketch uses 20188 bytes (65%) of program storage space. Maximum is 30720 bytes.

Global variables use 1407 bytes (68%) of dynamic memory, leaving 641 bytes for local variables. Maximum is 2048 bytes.

07 اسفند 02 در 06:05
راحله
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

بسته به کد شما می باشد.

برای مثال عرض میکنم برنامه Marlin که برای پرینتر های سه بعدی بر روی آردوینو مگا می باشد تا 98 درصد پر می باشد.

قبلا هم چندین بار به شما عرض کردم. درصورتی که محدودیت در اجرا برنامه دارید از میکرو هایی که حافظه بیشتری دارند استفاده کنید. مانند ESP32

ویرایش اول:

خط اول مربوط به program storage space یا همان فضایی که برای ذخیره‌سازی برنامه شما مورد استفاده قرار گرفته است. مربوط به تمامی خط کد ها و متغیر ها و دیتایی که در زمان پروگرام بر روی میکرو میریزید می باشد.

خط دوم مربوط به dynamic memory می باشد که اگر دقت کنید فضای بسیار کمتری می باشد (Maximum is 2048 bytes)

این فضا مربوط به میزان حجم مورد استفاده میکرو از رم برای اجرا دستورها می باشد.

اگر بخواهیم این 2 مورد را به سیستم شبیه سازی کنیم مورد اول هارد سیستم می باشد و مورد دوم رم سیستم می باشد.

07 اسفند 02 در 06:43
محمد دمیرچی
3730

ممنون، نه محدودیت خاصی ندارم، یک مدار برای ویلای خودمون درست کردم که زیادم پیچیده نیست و بابتش هم زیاد مزاحمتون میشم، اما در مورد حافظه پایین محیط برنامه که درصد میزنه رو پقت نکرده بودم، تازه دیدم سوال برام پیش اومد و متوجه نمیشم منظورش‌چیه،‌ به تعداد خط دستور و حرف کلمه ربط داره یا به...؟ تو ویرایش سوال متن رو کپی‌ کردم گذاشت گذاشتم، لطفا بفرمایید منظورش چیه؟  – راحله 02-12-07 در 08:01

به تعداد کتابخانه ها و دستور ها و متغییر هایی که استفاده میکنید بستگی دارد. هرچقدر برنامه شلخته تر باشد حافظه بیشتری استفاده میکند.  – محمد دمیرچی 02-12-07 در 12:24

اون درصدهایی که در انتها موقع آپلود مینویسه چیه؟ مثلا ۶۵ و ۶۸‌درصدی که تو یک برنامه نوشته شده و کپی دو خطی که دو درصد داشت بزاتون فرصتادم یعنی چی؟  – راحله 02-12-07 در 02:08

پاسخ ویرایش شد  – محمد دمیرچی 02-12-07 در 02:27

سپاسگزارم  – راحله 02-12-07 در 05:05

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400