ساخت مینی کوادکوپتر

2 ماه قبل
49 بازدید

1

سلام من میخوام ارزون ترین کواد کوپتر دوربین دار رو بسازم

فریمش رو خودم میسازم

برای موتور ها ها هم میخوام از موتور کورلس استفاده کنم چون براشلس ها خیلی گرون در میاد

برای کنترل هم میخوام از گوشی استفاده بشه

برای قطعات سوال داشتم :

اگر امکان داره جواب همه سوالات رو بدید 

1 - مدل موتور کورلس بهتره چی باشه؟

2 - باتری مناسب هم چی باشه ؟

3- برای برد اصلی میشه از nodemcu یا esp32 یا اردوینو استفاده کرد ؟ اگر اره کدومشون خوبه و میشه مدل دقیقش رو بگید ؟

4 - دوربین چی بزارم که ارزون در بیاد؟

5 - میشه بجای فلایت کنترل و برد اصلی و دوربین بیام و از esp32-cam استفاده کنم ؟

6 - برای فریم از چی استفاده کنم ؟ میشه از چوب بستنی یا فوم استفاده کنم ؟

7 - بجز یک برد اصلی برای هدایت و باتری و فریم و 4 تا موتور و یک دوربین چیز دیگه ای هم نیازه ؟

فقط این رو در نظر بگیرید که بودجه در حد 2.3 میلیون هستش اما کیفیت دوربین و مدت پرواز و اندازه اصلا مهم نیست

من خودم برنامه نویسی اردوینو و esp32 رو بلدم و اینکه لطفا لیست قطعات رو با مدل بهم بگید و حتما در فروشگاه های اینترنتی ایرانی موجود باشن

من اموزش های اینترنت رو هم همه رو نگاه کردم اما باز هم جواب سوال هام رو به طور دقیق نگرفتم

خیلی ممنون بابت پاسخگویی و ببخشید بابت سوالات زیادی که دارم

11 اسفند 02 در 10:18
محمد طاها
13

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
2

با سلام.

پیشنهاد می کنم مطالب صفحه ESP-Drone را مطالعه کنید. نحوه ساخت یک کوادروتور کامل با استفاده از ESP32 و کنترل آن با گوشی اندرویدی را در اختیاز شما قرار می دهد. اما پاسخ سوالات شما:

1. با موتور کورلس کار نکردم. فقط با موتور براش و براشلس آشناییت دارم.

2. حداقل 2 عدد باتری یون لیتیوم تخت (یا کتابی) را می توانید برای تغذیه استفاده کنید. این دو باتری باید با هم سری باشند.

3 و 4 و 5. برای کنترلر مرکزی، می توانید ازESP32 استفاده کنید و برای تصویر برداری، از ESP32CAM استفاده کنید. در صورتی که قصد کنترل و یا ارسال تصاویر به صورت بی سیم و در برد بلند را دارید، حتماً نیاز به آنتن خارجی 2.4 گیگاهرتزی دارید.

6. از آنجا که میخواهید حداقل هزینه را داشته باشید، می توانید از چوب بستنی نیز برای ساخت فریم استفاده کنید. اما در ساخت آن باید خیلی دقت کنید تا تعادل وزنی بین بازوها رعایت شود. پیشنهاد من استفاده از چاپگر سه بعدی است تا یک فریم دقیق و سبک داشته باشید.

7. اگر برد بلند تری را مد نظر داشته باشید (مثلا 100 متر به بالا) برای کنترل کواد، پیشنهاد می کنم از ماژولهای nrf یا lora استفاده کنید. البته می توانید از ESPNow نیز استفاده کنید. اما انتقال تصویر در این فاصله و با این بودجه امکان پذیر نمی باشد.

12 اسفند 02 در 07:39
مجید مرآتی
579

خیلی ممنون از پاسخگویی فقط با توجه به کم قدرت بودن موتور های کورلس بنظرتون اگر بیام از یک esp و یک espcam و دوتا باتری و ... استفاده کنم باز هم پرواز میکنه ؟  – محمد طاها 02-12-12 در 07:50

و اینکه یه سوال دیگه میشه طبق اکثر آموزش ها با موتور کورلس از یک سل باتری استفاده کنم ؟ ( با توجه به قدرت مصرف موتور کورلس )  – محمد طاها 02-12-12 در 09:14

esp32 یا هز برد توسعه میکروکنترلی، نیاز به تغذیه رگوله شده 3.3 یا 5 ولت دارند. اگر از یک سل (4.2 ولت) میخواهید برای تغذیه 3.3 ولت استفاده کنید، نیاز به یک رگولاتور LDO دارید. تغذیه ESP را از خروجی این رگولاتور بگیرید و تغذیه موتورها را از سر باتری ها بگیرید. البته برای درایو موتورها نیز، به یک مدار واسط درایور موتور DC نیاز دارید که مدل و مشخصات آن را مدل موتور شما تعیین می کند. بهتر است توضیحات ESP Drone را مطالعه کنید. اگر شماتیکی برای مدار آن پیدا کنید، راحتتر می تواند انتخابهای خود را انجام دهید.  – مجید مرآتی 02-12-12 در 11:35

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400