محافظ شارژ و دشارژ

2 ماه قبل
56 بازدید

0

یک باتری لیتیوم پلیمر 3 سل برای جارو شارژی استفاده کردیم

یک مدار محافظ شارژ براش نیاز دارم. کدوم مورد داخل سایت برای جارو شارژی مناسب هست؟ 

قبلا یه دونه از دیجیکالا 25 امپر گرفتم که پس از نصب متوجه شدم ولتاژ رو کاهش میده و جارو شارژی روشن نمیشد. 

مشخصات خروجی ادابپتور شارژ جاروشارژی 17 ولت و 400 میلی امپر

باتری هم که نصب کردیم 3200 میلی امپر هست. 

وقتی مدار محافظ شارژ و دشارژ نصب کنیم سوکت مصرف کننده و شارژ یکی هست دیگه؟ 

من مواردی که فرمودید تهیه کردم. همون محافظ شارژ 4 سل 30 امپر رو برای باتری 3 سل 12 ولت تهیه کردم. میشه دقیق بفرمایید چگونه باتری 3 سل رو به محافظ شارژ که معرفی کردید وصل کنم.الان من باید روی محافظ شارژ b1 یا b3 رو خالی بزارم؟ واقعا موندم. همون محافظ شارژ که bms زدید تهیه کردم. دقیقا همون bms که توی پاسخ سوالم رو گفته بودید کلید کردم و همون رو خریدم. ماژول hx-4s-f30a

17 اسفند 02 در 05:27
میثم داودی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

برای اینکه کار را مطمئن پیش ببرید، به همراه ماژول کنترل شارژ BMS، باید مبدل DC/DC کاهنده با کنترل جریان تهیه کنید.

این کار برای تبدیل 17 ولت آداپتور به حدود 12.6 ولت و همچنین کنترل جریان شارژ لازم است.

بدون مبدل DC/DC، ماژول کنترل شارژ، مدار را قطع می کند و اجازه نمی دهد عملیات شارژ ادامه پیدا کند. چون با 17 ولت، باتری های 3 سل شما خواهند سوخت.

مبدل را تهیه کنید و ولتاژ را روی 12 و جریان را روی 1 الی 2 آمپر تنظیم کنید. برای تنظیم جریان، آمپر متر را به دو سر خروجی مبدل وصل کنید و جریان را اندازه گیری کنید (حالت اتصال کوتاه می شود)

آدامپتور به مبدل و خروجی مبدل به ماژول BMS وصل می شود. ورودی و خروجی BMS یکی هستند

19 اسفند 02 در 05:10
مجید مرآتی
579

لینک پاسخ اصلاح شد  – مجید مرآتی 02-12-21 در 06:41

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400