ساخت اتومبیل

2 ماه قبل
60 بازدید

0

با سلام من مادر پسر ۱۱ ساله هستم پسرم میخواهد اتومبیلی بسازد که با پنل خورشیدی شارژ بشه و حرکت کنه امکانش باشه در خصوص پنل خورشیدی و وسایل مورد نیازش در صورتی که هزینه خیلی زیادی نداشته باشه راهنمایی بفرمایید متشکرم از لطفتون 

17 اسفند 02 در 06:42
Amirreza Rashidi
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

باسلام

در مرحله اول برای اینکه دستگاه شما بخواهد با پنل خورسیدی کار کند باید یک باتری نیز قرار بدهید.

دلیل این امر نیز این می باشد که نیرو پنل خورشیدی به اندازه ای نمی باشد که بخواهد کار حرکت دادن موتور ها را انجام بدهد و باید پنل به صورت ذره ذره انرژی را داخل باتری ذخیره کند و در زمان هایی که میخواهید از انرژی ذخیره شده داخل باتری برای حرکت دادن استفاده کنید.

برای ساخت ربات شما می توانید به صورت آماده از یک  شاستی ربات برای این موضوع استفاده کنید. (می توانید خودتان بسازید یا از جا های دیگر تهیه کنید)

اگر بخواهید بسازید به 2 چرخ و یک هرزگرد و یا از 4 چرخ استفاده کنید که با توجه به تعداد چرخ ها باید موتور قرار بدهید.

در مورد سیستم حرکتی این سیستم بسته به نیاز شما می باشد و چیزی که اکثرا استفاده میکنن استفاده از گوشی به عنوان کنترلر می باشد که می توانید از این آموزش ها برای این موضوع کمک بگیرید. (مخصوصا این آموزش)

در مورد باتری و پنل نیز پیشنهاد میکنم از یک پنل 9 ولت استفاده کنید به همراه 2 سل باتری لیتیومی (به همراه BMS) یا یک باتری اسیدی 9 ولتی

در مورد هزینه های ساخت هم نمیخوام نا امیدتان کنم در حال حاضر با قیمت های امروز حدودا 1 الی 1.5 میلیون هزینه خواهید داشت.

19 اسفند 02 در 06:04
محمد دمیرچی
3670

با سلام با راهنمایی شما تونستم وارد بشم ممنونم . یعنی شما میفرمایید من این وسایل رو تهیه کنم از خود شما میتونه این ماشین رو درست کنه و به نظرتون حرکت میکنه آیا میخواد تو مسابقه شرکت کنه .  – MINA REZAYEE 03-01-21 در 08:43

به نحوه ساخت برمیگرده، اما اینو در نظر داشته باشید. و بالاتر هم عرض کردم نیرو حرکتی ماشین از باتری ها هست و پنل ها به عنوان شارژر باتری عمل میکند، حتی پنل هارو هم بکنید می توانید با آدابتور باتری ها را شارژ کنید، در واقع این مسیر ساخت یه ربات هست و ربطی به پنل زیاد دارد، پنل فقط یه آبشن اضافی هست.  – محمد دمیرچی 03-01-21 در 08:57

به عنوان نمونه می توانید این آموزش را مشاهده کنید.https://roboremo.app/projects/esp/esp8266-wifi-rc-car  – محمد دمیرچی 03-01-21 در 09:00

یا آموزش های این سایت رو مشاهده کنید https://electronoobs.com/  – محمد دمیرچی 03-01-21 در 09:00

متشکرم از راهنمایی تون فقط یه سوال و اونم اینکه آیا اون برنامه ای که به گوشی داده میشه بعنوان هدایتگر اتومبیل از روش برنامه نویسی هست ؟  – MINA REZAYEE 03-01-21 در 09:23

دقت کنید لینک اولی که برای نمونه برای شما ارسال کردم دقیقا همین موضوع رو نشون میده  – محمد دمیرچی 03-01-21 در 09:52

خیلی ممنونم نگاه میکنم الان🙏🙏💙  – MINA REZAYEE 03-01-21 در 10:02

https://www.aparat.com/v/ycP19 با سلام ببخشید اون فیلمی که شما فرستادید رو من نگاه کردم ولی متاسفانه خیلی کم متوجه شدم میخواستم بپرسم این لینک که از اپارات هست رو براتون فرستادم ببینید با این روش میشه اونچه که ما بدنبالش هستیم رو راه انداخت . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید  – MINA REZAYEE 03-01-25 در 09:43

اون سایتی که برای شما فرستادم آخرین مرحله انجام پروژه هست که در نهایت به اون ویدیو ختم شده بود. از داخل سایت و خواندن مابقی مطالب باید به این استپ برسید که این کد را اپلود کنید تا به نتیجه برسید. ویدیو هم که ارسال کردید را دیدم، مراحل سایت از طریق آردوینو و بلوتوث می باشد و این روش هم مشکلی ندارد و می توانید از این روش هم برای ساخت استفاده کنید.  – محمد دمیرچی 03-01-25 در 12:36

سلام و عرض ادب دوباره نگاه میکنم فیلمی که شما فرستادید چشم  – MINA REZAYEE 03-01-31 در 06:11

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400