ماژول و جریان خروجی

2 ماه قبل
77 بازدید

0

سلام ماژول xl4015 با ورودی دوسل باتری 18650 ( 5 ولت تا 8.4 ) و خروجی‌ ماژول تنظیم روی 3.2 و جریان کشی 3.6 آمپر به نظرتون بازدهی ماژول بالای 90 هست حدودی ؟ مصرف کننده روشنایی هست 

بعد ماژول هم مناسبه درسته. ( توان ماژول 75 واته که از حداکثر ان استفاده نشده جریان مد نظرم هست)

28 اسفند 02 در 08:02
Moein
1

مهندس بررسی کردم دیدم ماژول xl4005 ورودی 4 ولت به بالا میخاد که بهتره حالا همه این ها با این ماژول انجام میشه  – Moein 03-01-01 در 06:17

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

در مورد بازدهی هرچقدر فرکانس کاری ماژول کاهنده بیشتر باشد بهتر می باشد (مخصوصا در ولتاژ های پایین‌تر و جریان های بالاتر)

در مورد محاسبه بازدهی باید ولتاژ و جریان ورودی را نسبت به ولتاژ و جریان خروجی را محاسبه کنید تا توان بدست بیاید.

P=IxV (جریان x توان = ولتاژ)

و اختلاف این 2 میشود بازدهی. (در اصل می شود توان هدر رفته به صورت حرارت که درصدی می شود حساب کرد)

05 فروردین 03 در 04:45
محمد دمیرچی
3680

مهندس من مفهوم بازدهی را میدانم فقط حدودی با توجه به ماژول که گفتم بازدهی اون رو حدس بزنید  – Moein 03-01-06 در 10:47

اگر حدث زدنی بود که بهتون میگفتم  – محمد دمیرچی 03-01-07 در 04:44

ممنون حق دارید به mt3608 میخام دو سل باتری 18650 ورودی بدم در واقع ورودی 4 mt3608 رو موازی میکنم خروجی ماژول ها سری یا موازی نمیشه هر کدوم جدا هستند ققط از خروجی آنها حدودا 10 ولت 0.3 آمپر ( ۳ وات ) می‌کشم از هر کدوم این مشکلی ندارع ؟  – Moein 03-01-07 در 06:29

قبلا این بحث را فکر میکنم کرده ایم، به جای اینکه باتری های تک سل را به تک به تک افزاینده وصل کنید و در نهایت بخواهید با هم سری و موازی کنید جواب نمیدهد. برای همین بهتون اعلام کردم باتری ها را سری کنید و با استفاده از BMS همگی را آماده استفاده کنید. در نهایت بسته به ولتاژی که میخواهید از کاهنده یا افزاینده توان بالا استفاده کنید.  – محمد دمیرچی 03-01-07 در 09:31

ممنون مهندس فقط شارژر باتری دوسل و سه سل که در یک پکیج هست کیفیت مناسبی داره اگر استفاده کردید  – Moein 03-01-08 در 06:12

در فروشگاه هست  – Moein 03-01-08 در 06:12

برای شارژ کردن بسته به شرایط شما دارد. شما می توانید یک عدد آدابتور 24 ولت 5 آمپر بردارید و به یک ماژول کاهنده ای که کنترل جریان داشته باشد را در مسیر قرار بدهید و بسته به تعداد سل و نوع باتری خروجی را تنظیم کنید و باتری مورد نظر را شارژ کنید. درصورتی که میخواهید با 5 ولت شارژر عملیات شارژ را انجام بدهید اعلام کنید تا روش مناسب را به شما توضیح بدهم.  – محمد دمیرچی 03-01-08 در 06:43

روش 5 ولت منظورتون استفاده از ماژول افزاینده هست ؟ اینکه با رگولاتور ( چه افزاینده چه کاهنده) ولتاژ های مختلف رو برای شارژ باتری ها فیکس کنیم بسیار عالی ولی از اونجایی که بیشتر مدار های بالانسر نشانگر شارژ ندارند نمیشه فهمید کی باتری پر شده البته من تو توضیحات برخی ماژول ها می‌بینم نوشته مناسب شارژ باتری و LED هم داره ولی نمی‌دونم این LED برای نشانگر شارژ هست یا نه یا اصلا چطور ماژول برای شارژ استفاده کنیم جدا از تنظیم ولتاژ و جراینش.  – Moein 03-01-08 در 06:32

خیر (برای روش 5 ولت از افزاینده معمولی نمی توان استفاده کرد چون در استفاده کاهنده بعدش امکان رزونانس می باشد) از ماژول های شارژر مخصوص باید استفاده شود.  – محمد دمیرچی 03-01-10 در 10:31

منظورتون مثلا t6845 هست ؟  – Moein 03-01-11 در 11:55

این ماژولی که عنوان کردید ماژول پاور بانک هست، برای ورودی 5 ولت و خروجی 5 ولت می باشد. منظور بنده این ماژول می باشد https://thecaferobot.com/store/2-strings-8-4v-lithium-battery-charging-module  – محمد دمیرچی 03-01-14 در 05:17

ممنون مهندس یه بالانسر برای محافظت دشارژ هم باید براش بزارم ای کاش مدل 4 سل و 3 سل هم داشت بازم ممنونم  – Moein 03-01-14 در 06:22

این مدلی که به شما معرفی کردم قابلیت شارژ 3 سل را نیز دارد. می توانید با سرچ در اینترنت از نحوه تغییر به 3 سل آن اطلاع پیدا کنید.  – محمد دمیرچی 03-01-15 در 04:58

آها مرسی مهندس سرچ می‌کنم اگر هم نشد بعد سفارش ازتون کمک میگیرم  – Moein 03-01-17 در 11:07

کلمه ip2326 در گوگل سرچ کنید کلی اطلاعات می آید.  – محمد دمیرچی 03-01-18 در 06:53

مهندس اول ممنونم از کمک هاتون بنده اطلاعاتی که به دست آوردم خدمتتون ارائه کردم با تغییر مقاومت ISET جریان خروجی تغییر می‌کنه به صورت پیش فرض این مقاومت مقدارش چنده من برا دو باتری ۳.۲ آمپر یا سه‌تا ۳.۲ آمپر مارک اسمال سان میخام شما بودید جریان ماژول رو چند تنظیم می‌کردید ؟ بعد با تغییر مقاومت RVEST ولتاژ خروجی تنظیم میشه اگر ولتاژ کمتر انتخاب کنم باتری کامل پر نمی‌شه ؟ فکر می‌کنم بالاترین ولتاژ مناسب کارمه درسته ؟  – Moein 03-01-20 در 04:17

از بقیه مقاومت ها ( سه مقاومت دیگری که میشه با تغییر اونا کمی تو ماژول تغییر ایجاد کرد. که فکر نمیکنم مهم باشه برام اگر موردی هست بفرمایید) بعد با توجه به اینکه توان ماژول ۱۵ وات هست و بازدهی ۹۴ درصد هیت سینک حدود ۵ گرم باید روی تراشه بزارم به همراه چسب سیلیکون  – Moein 03-01-20 در 04:22

افزودن دیدگاه

0

با سلام

در مرحله اول این را باید خدمت شما عرض کنم مقدار جریان شارژ باتری ها همیشه باید هم اندازه یا کمتر از ظرفیت باتری باشد.

این یعنی اینکه اگر باتری شما 3.2 آمپر ساعت می باشد جریان را باید حداکثر 3.2 آمپر تنظیم کنید و کمتر از این هم باشد اوکی هست. و هر چقدر کمتر بکنید زمان شارژ شما بیشتر می شود. به صورت دیفالت نیز بر روی برد 100K هویه شده است.

در مورد ولتاژ باتری نیز در باتری های لیتومی به ازای هر سل حداقل ولتاژ 3 و حداکثر ولتاژ 4.2 می باشد.

اگر دستگاهی که میخواهید بسازید برای مدت زیادی میخواهد زیر شارژ بماند و نمیخواهید ورودی را قطع کنید بهتر است حداکثر ولتاژ را بر روی کمترین مقدار قرار بدهید. اگر میخواهید به صورت داعم استفاده کنید و مشابه گوشی از آن استفاده کنید می توانید بر روی 4.2 تنظیم کنید. و به صورت دیفالت بر روی برد این مقاومت هویه نشده است که باعث می شود بر روی 4.2 ولت برود.

در مورد داغ شدن و نیاز به تخلیه حرارت نیز ابتدا وصل کنید و درصورتی که حرارت داشتید می توانید از پشت برد با چسب هیت سینک را نصب کنید.

20 فروردین 03 در 05:23
محمد دمیرچی
3680

ممنون من زیر بورد فضا ندارم و باید روی تراشه بزارم اگر حرارت بازم زیاد بود جریان شارژ مجبورم کم کنم خروجی هم همون ۴.۲ تنظیم می‌کنم  – Moein 03-01-20 در 08:55

اگر جریان شارژ رو کمترین بزارم بازم برام بهتره چون همه شارژر گوشی زیاد قدرتمند نیست حتی کمتر مصرف بشه عمر خود شارژ هم افزایش پیدا می‌کنه برا باتری و ماژول هم خوبه سرعت شارژ برام اهمیتی ندارع  – Moein 03-01-20 در 08:58

فکر می‌کنم در حالت دو سل این ماژول استفاده بشه ایمن تره خود توضیحات دربارش انگار خوندم خوب هم ترجمه نشده بود سه سل سه تا باتری مستقیم سری میشن ولی در دوسل علاوه بر سری یه پایه GND هم داره رو ماژول که به وسط باتری می‌خوره. به عنوان آخرین نکته ماژول محافظ دشارژ هم داره ؟ زیر برد فکر کنم  – Moein 03-01-20 در 09:02

پشت برد خالی هست و هیچی ندارد. محافظ دشارژ ندارد و فقط بالانسر برای شارژ دارد، برای محافظت از دشارژ باید از BMS استفاده کنید. برای 2 و 3 سل فرق نمیکند برای رفرنس ولتاژ اعلام شده است سیم کشی را به چه صورت انجام بدهید که بالانسر به درستی عمل کند ولی زمانی که BMS را قرار بدهید نیازی نیست سیم کشی های اضافی را بکنید و فقط کافی است خروجی نهایی را به BMS وصل کنید.  – محمد دمیرچی 03-01-20 در 11:39

آها ممنون مهندس خیلی کمک کردید نتیجه نهایی این پروژه رو براتون می‌فرستم 😇  – Moein 03-01-20 در 12:33

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400