برای آردوینو که دسترسی به آدابتور ندارد چه باتری پیشنهاد میدین؟

1 ماه قبل
65 بازدید

0

سلام وقت بخیر.درحال کار روی پروژه ی هستم که نیاز به آردوینو دارد و خارج از دسترس آدابتور و... هست به همراه وسایل دیگر مانند موتور سروو،ماژول bmp280، چه باتری پیشنهاد میدین که برای این وسایل ها منبع تغذیه خوبی باشد؟ 

06 فروردین 03 در 09:40
مصطفی حیدری
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

در صورتی که از موتور در پروژه اتون استفاده نکنید بهترین گزینه 

ماژول شارژ/دشارژ باتری لیتیومی MH-CD42 با خروجی 5V 2A مناسب ساخت پاور بانک

می باشد و

ماژول شارژ / دشارژ باتری لیتیومی با خروجی 5V 1A مناسب برای ساخت پاور بانک نیز مناسب می باشد.

البته اگر یک عدد موتور ساده داشته باشید امکان دارد برای شما کار کند. اما به صورت کلی برای استفاده به همراه موتور پیشنهاد میکنم 2 عدد باتری لیتومی قرار بدهید به همراه  BMS  دو سل که هم در باتری های خودتان به مشکل نخورید.

هم افت ولتاژ نداشته باشید.

زمانی که از باتری 2 سل استفاده میکنید ولتاژ باتری بین 6 الی 8.2 نوسان دارد که همین را به صورت مستقیم می توانید به VIN آردوینو بدهید و آردوینو در خروجی به شما فیکس 5 میدهد و تغذیه موتور را می توانید مستقیم از باتری نیز بگیرید و مشکلی برای موتور (سروو) ایجاد نمیکند(البته بهتر هست بررسی کنید که موتور شما این مقدار را درایو میکند یا خیر)

ویرایش اول:

اگر بخواهید با روش 2 سل بروید 2 مورد را باید در نظر داشته باشید.

جریان مصرفی و چه مدت زمانی را میخواهید دستگاه را روشن نگه دارید.

برای مورد اول مجموع جریان مصرفی دستگاه خودتان را باید حساب کنید. به چه صورت ؟ برای مثال یک آردوینو حدودا 100 میلی آمپر میخواهد سنسور ها نیز بسته به نوع بین 1 الی 20 میلی آمپر نیاز خواهند داشت، موتور ها نیز در مشخصات هر موتور آمده است ولی به صورت کلی برای موتور های معمولی ما حدودا 1 آمپر برای هر موتور حساب میکنیم.

جمع این موارد می شود جریان کشی کلی که برای خرید BMS با اون جریان مناسب می باشد، مثلا جریان کشی شما 2 آمپر باشد از BMS حداقل 3 آمپر استفاده کنید و هرچقدر هم بالاتر تهیه کنید مشکلی ندارد مقدار حداقلی را باید حساب کنید.

برای ظرفیت باتری هم محاسبه جریان نسبت به زمان در نظر گرفته می شود. به این صورت که فرض کنیم شما 1 عدد موتور دارید و قرار است در هر 10 دقیقه، 1 دقیقه روشن باشد.

پس با این حساب شما 90 درصد شرایط جریان 100 میلی آمپری دارید و 10 درصد شرایط 1.1 آمپری خواهید داشت. که به صورت میانگین می شود 

((60x1x1.1)+(60x9x0.1))/600 = 0.19

اگر یک باتری 2 آمپر ساعت تهیه کنید به شما حدودا 10 ساعت کارایی خواهد داد.

06 فروردین 03 در 10:39
محمد دمیرچی
3670

از راهنمایی باارزش شما بسیار سپاسگزارم  – مصطفی حیدری 03-01-06 در 03:00

بعد جناب اول گفتین که اگر موتور اضافه نکنم از ماژول شارژ استفاده کنم اگر که نه از باتری در پاراگراف چهارمتون گفتین که ۲ عدد باتری لیتیومی میشه بگین چه نوع و ۲ سل چند آمپر نیاز داره؟ ماژول محافظ شارژ باتری لیتیومی 2 سل 5A ماژول محافظ شارژ باتری لیتیومی 2 سل 20A کدوما؟  – مصطفی حیدری 03-01-06 در 03:07

پاسخ ویرایش شد  – محمد دمیرچی 03-01-07 در 05:00

ببخشید زیاد سوال میپرسم بی زحمت باتری هم میتونین معرفی کنین ممنون  – مصطفی حیدری 03-01-15 در 11:19

نحوه محاسبه را خدمتتون عرض کردم. بسته به ساعت کاری که نیاز دارید از ظریفت های مختلف باتری لیتومی می توانید استفاده کنید.  – محمد دمیرچی 03-01-15 در 11:27

مهندس جان با این وسایل هم میشه باتری برای آردوینو ساخت؟ .۴LED. .۴عدد دیود زنر با ولتاژ۸،۹،۱۰،۱۱. ۴ عدد مقاومت۱عدد۱۰۰کیلواهم و بقیه ۱ کیلو. سوکت شارژ. ۲عدد سوکت تغذیه روبردی و سوکت نری.ممنون  – مصطفی حیدری 03-01-16 در 10:39

بعد می‌خوام از۲تا باتری ۲۵۰۰تا۳۰۰۰میلی آمپر استفاده کنم مشکلی که نداره برای برد من واقعا شرمنده تون هستم انقدر سوال میپرسم  – مصطفی حیدری 03-01-16 در 10:50

جناب متوجه نشدم دقیقا چه چیزی را میخواهید بسازید. اگر سوال شما مربوط به همین سوال خود می باشد، با ویرایش کردن سوال نقشه و اطلاعات مربوطه یا لینک مواردی را که میخواهی را قرار بدهید تا بررسی بشود، در صورتی که سوال جدیدی می باشد یک سوال جدید ایجاد کنید. متشکرم  – محمد دمیرچی 03-01-18 در 06:48

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400