اتصال ماژول 3.5 اینچ به آردوینو

1 ماه قبل
56 بازدید

0

با سلام. یک نمایشگر 3.5 اینچ دارم که تعداد 34 پایه دارد.

http://www.lcdwiki.com/3.5inch_16BIT_Module_ILI9486_SKU:MRB3503

به مگا2560 متصل میشود یا میکروی دیگری درنظر بگیرم؟ باید از شیلد استفاده کنم یا مستقیماً روی بورد مگا قرار می گیرد؟ مثال مناسب روی اینترنت پیدا نکردم. کسی مثالی سراغ دارد؟ با تشکر.

06 فروردین 03 در 11:12
عباس صالحی
1

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

فکر میکنم این نمایشگر نیازمند این شیلد می باشد.

شیلد توسعه نمایشگر 3.2 اینچ TFT

اگر میخواهید بدون آردوینو این نمایشگر را راه اندازی کنید می توانید از کتابخانه TFT_eSPI استفاده کنید.

ولی به صورت کلی این ترتیب پایه ها برای آردوینو مگا نمی باشد و باید سیم کشی کنید و پیشنهاد میکنم این شیلد را نیز که معرفی کردم را ابتدا بررسی کنید که هر پایه را به کجا برده است که بتوانید به درستی از آن استفاده کنید.

یک مثال نیز برای راه اندازی با رزبری پیکو

ویرایش اول:

به نظر میرسد ترتیب پایه ها یکسان نمی باشد و باید به صورت دستی سیم کشی کنید. برای بررسی پین ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

07 فروردین 03 در 05:09
محمد دمیرچی
3670

با سلام. شیلد اشاره شده رو خریدم. 40 پایه داره که سردرگمی رو بیشتر از قبل کرد. تصمیم گرفتم به جای اون از یه گوشی قدیمی اندروید استفاده کنم. از پاسخ شما بسیار ممنونم.  – عباس صالحی 03-01-15 در 04:41

پاسخ را که ویرایش کردم، اعلام کردم این مبدل برای این مدل نمایشگر شما نمی باشد. و باید دستی سیم کشی کنید.  – محمد دمیرچی 03-01-15 در 04:59

افزودن دیدگاه

0

سلام نیازی به اتصال تمامی پایه های نمایشگر نیست و صرفا بخش SPI و یا PARALLEL رو متصل کنید به میکرو، قابل راه اندازی هست.

1 ماه قبل
میلاد نیک پندار
1

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400