کنترل نور نئون فلکسی 12 ولت

18 روز قبل
32 بازدید

0

سلام وقت بخیر،
من برای کنترل نور یه نئون فلکسی تقریبا 20 سانتی 12ولت از ماژول MTR-08-019 استفاده میکنم، برق از ماژول تایپ سی میگیرم و به افزاینده میدم و 12 ولت رو به ماژول دیمر وصل میکنم
درست کار میکنه ولی توی بعضی آداپتورها که وصل میکنم بعد از زیاد کردن ولوم دیمر نور کم میشه و دوباره باید دیمر برگردونم از اول و دوباره بچرخونم تا نور زیاد بشه تقریبا از وسطاش نور دوباره کم میشه
اگه راه حلی برای این مورد دارین بگین ممنون میشم یا اینکه چیزی اضافه کنم یا کم کنم

18 روز قبل
عباس دولتی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

در مرحله اول ماژول MTR-08-019 یک درایور موتور  هست. یعنی برای روشن کردن LED مناسب نمی باشد.

شما برق 5 ولت USB را دراید با بوستر افزایش میدهید. همان بوستر یک پیچ تنظیم دارد. می توانید از همان پیچ برای تنظیم کردن شدت نور استفاده کنید. فقط برای این که محدود کنید که ولتاژ از حدی بیشتر نشود کافی است مقدار مقاومت مولتی ترن بر روی ماژول افزاینده را بردارید و همچنین مقدار مقاومت بر روی پایه های مولتی ترن در زمانی که خروجی بر روی 12 ولت می باشد را اندازه گیری کنید. به این صورت یک مقاومت دیگر هم اندازه مقاومت اندازه گیری شده پیدا کنید و جایگزین کنید. به این صورت حداکثر ولتاژ شما نیز بر روی ولتاژ مورد نظر شما تنظیم میشود.

یک موضوع را نیز برای شما اصلاح کنم، کلمه دیمر برای تنظیم کردن شدت نور در برق های AC استفاده می شود و در برق های DC ما از مفهوم PWM استفاده میکنم که با تنظیم Duty شدت خروجی را تنظیم میکنیم. در دیمر ها نیز از همین مفهوم PWM استفاده میشود که به ACPWM تغییر پیدا کرده که به صورت صنعتی به دیمر شناخته میشود.

ویرایش اول:

بله ولوم هم میزانش رو میتونید استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که مقدار مقاومت انتخابی شما باید با مقدار حداکثر ولتاژ برابر باشد. درغیر این صورت افزایش شدید ولتاژ خواهید داشت.

برای مثال عرض میکنم اگر بر روی مقاومت مولتی ترن شما نوشته شده است 503 (یعنی 50 کیلو) شما نباید مقاومت ولومی 50 کیلو تهیه کنید. باید بررسی کنید که توی چه مقاومتی به عدد 12 ولت در خروجی میرسید. بیاید فرض کنیم 15 کیلو میرسید. در این شرایط می توانید ولمی 15 کیلو تهیه کنید یا یک ولمی 10 کیلو به همراه یک مقاومت معمولی 5 کیلو تهیه کنید و این 2 را به صورت سری بهم وصل کنید. در این شرایط حداقل ولتاژ شما نیز یک حداقلی دارد (مثلا فرض کنیم 7 ولت) با این شرایط می توانید بین این 2 بازه را تنظیم کنید.

15 روز قبل
محمد دمیرچی
3670

من اطلاعاتم توی این زمینه کمه اگه توی حرفام سوتی میدم ببخشید واقعا، پس من میتونم مولتی ترن رو بدارم و بجاش از ولوم های 10k استفاده کنم؟ برای چراغ مطلاعه میخوام استفاده کنم و دائما نورش شاید کم و زیاد بشه مولتی ترن سخته کار باهاش که کاربر بخواد با اون نور رو کم و زیاد کنه  – عباس دولتی 03-02-01 در 10:11

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400