شارژر باطری خشک سیلید اسید

19 روز قبل
33 بازدید

0

https://thecaferobot.com/store/muc18650-micro-usb-li-battery-charger

با این ماژول میشه باطری های سیلد اسید ۴ ولت، از اینا که باطری خشک سیلید اسید هم میگن شارژ کرد؟ ی مکعب مستطیل سیاه کوچیکه شکل این باطری ها که ۹۰۰ و ۱۲۰۰ میلی امپ مال من و فک کنم بیشترش هم هست. ممنون میشم پاسخ منو بدیت یا اگه این نمیشه بگین چی بخرم؟؟ممنون

19 روز قبل
ندا
3

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

این شارژر در اصل برای باتری های لیتیومی استفاده میشود.

باتری های اسیدی 4 ولتی که عرض میکنید در اصل با ولتاژ 4.55 ولت الی 5 ولت شارژ میشوند

این ماژول باتری های لیتیومی با 4.2 شارژ را انجام میدهند.

برای شارژ کردن این نوع باتری ها پیشنهاد میکنم این 2 لینک را مطالعه فرمایید.

لینک اول

لینک دوم

در نهایت به احتمال زیاد به ماژول رگولاتور DC-DC کاهنده 3 آمپر LM2596S با امکان کنترل جریان خروجی  نیاز پیدا خواهید کرد. که هم ولتاژ را تنظیم کنید هم جریان را.

ویرایش اول:

البته پیشنهاد میکنم از کاهنده استفاده کنید نه افزاینده

همچنین ولتاژ ورودی را نیز سعی کنید از 9 یا 12 ولت استفاده کنید. اگر مجبور هستید که از 5 ولت ورودی استفاده کنید پیشنهاد میکنم از ماژول های Buck-Boost استفاده کنید که نیمه ایزوله هستند مانند ماژول رگولاتور DC به DC کاهنده / افزاینده با قابلیت تنظیم جریان

البته می توانید از ماژول رگولاتور DC به DC کاهنده / افزاینده 4 آمپر با قابلیت نمایش و تنظیم ولتاژ و جریان خروجی استفاده کنید که نمایشگر نیز دارد و می توانید به صورت لحظه ای مشاهده کنید که وضعیت شارژ شما به چه صورت می باشد.

18 روز قبل
محمد دمیرچی
3730

ممنونم لطف کردین , ویرایش.. اقا من لینک هاتون خوندم. بسیار عالی بود .کلی اطلاعات گرفتم. چقدر شما ها خوبین من یک ماژول افزاینده که 5 ولت شارژر رو از 3 تا 36 با ولوم تغییر میده بگیرم یعنی میتونم اون باطری 4 ولت خشک رو شارژ کنم؟ خروجی ولتاژ چقدر تنظیم کنم 4.5 ولت؟  – ندا 03-02-10 در 03:06

خواهش میکنم ، پاسخ ویرایش شد.  – محمد دمیرچی 03-02-11 در 06:00

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400