اتصال شیلد vs1053 به آردینو مگا

20 روز قبل
35 بازدید

0

سلام دوستان من یه شیلد vs1053 دارم که روی uno سوار میشه همه چی اوکیه حالا میخوام با مگا راه اندازیش کنم پایه های miso و mosi وsck رو تغییر دادم و با سیم جامپر وصل کردم ولی مدام میگه نمیشناسه همه پیج ها هم رفتم همه راهکارا هم انجام دادم اصلا وصل نمیشه دو تا کتابخانه متفاوتم تست کردم بازم نمیشه خواهش کمک کنید

20 روز قبل
رضا سجادی
21

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

طبق تجربه ای که در استفاده این ماژول داشتم چندین نکته است که خدمت شما عرض میکنم. (البته این نکته را نیز خدمت شما عرض کنم که بنده این ماژول را با استفاده از ESP32-S3 راه‌اندازی کردم)

مشکلی که خیلی باهاش بر میخوردم تنظیم پایه ها می باشد. اکثر کتابخانه ها مربوط به این ماژول اجازه استفاده از بعضی از پایه ها را نمیدهند و شما را مجبور به استفاده بعضی پایه های خاص میکنند.

پایه های SPI که در سمت همه میکرو ها مشخص میباشد و بهتر است پایه CS مربوط به همین ماژول را نیز به پایه CS دیفالت مربوط به SPI میکرو خود وصل کنید. (البته این نکته را نیز بگم که این مورد بیشتر در استفاده از کتابخانه SPIFlash باید رعایت کنید چون این کتابخانه شما را مجبور به استفاده از پایه مشخص میکند) و در سایر کتابخانه ها نیز بهتر است به همین ترتیب قرار بدهید و درصورت قرار ندادن نیز مشکل خاصی پیش نمی آید.

بنده به این ترتیب به ESP32-S3 وصل کردم و جواب گرفتم.

کتابخانه های مختلفی هم تست کردم (تقریبا همه کار را انجام میدهند) همکارم در نهایت از Adafruit VS1053 Library و vs1053_ext استفاده کردند. بنده بخشی از کد که برای تنظیم vs1053_ext بوده را پیدا کردم و مطمئن نیستم که درست می باشد. قرار میدهم انشالله که درست باشد.

#include "vs1053_ext.h"

#ifdef ARDUINO_ARCH_ESP32
#define VS1053_CS 14
#define VS1053_DCS 21
#define VS1053_DREQ 47
#define mute_pin 48
#endif

#define VOLUME 100 // volume level 0-100

VS1053 mp3(VS1053_CS, VS1053_DCS, VS1053_DREQ, HSPI, MOSI, MISO, SCK);

و در بخش Setup کد

SPI.begin();
mp3.begin();
mp3.setVolume(VOLUME);

قرار داده شده است.

امیدوارم مشکل شما حل بشود.

در صورتی که همچنان مشکل پابرجا بود. لطف کنید اسم کتابخانه و ترتیب سیم کشی خود را ارسال کنید تا مورد بررسی قرار داده شود.

20 روز قبل
محمد دمیرچی
3710

سلام ممنون من امروز به یه مورد دیگه هم برخوردم سرچ زدم اتصال مگا به اونو با spi پیج زیر و پیدا کردم و کدها رو آپلود کردم همه چیو انجام دادم ولی هیچ ارتباطی بین میکروها برقرار نشد و تو پورت سریال هیچ پیغامی نیومد من میگم ممکنه اصلا مشکل از ارتباط spi مگا باشه و یا کتابخانه spi https://www.linkedin.com/pulse/arduino-uno-mega-connected-via-serial-peripheral-spi-nikos-mouzakitis  – رضا سجادی 03-02-11 در 08:53

دقت کنید که در سمت آردوینو مگا پایه های مربوط به spi شماره های 51و52و53و54 هستند.  – محمد دمیرچی 03-02-12 در 04:38

سلام آقا محمد عزیز ممنون از وقتی که گذاشتید برای من مشکلم حل شد دیروز وقتی دیدم ارتباط spi مگا با اونو وصل نمیشه حدس زدم پایه ها مشکل دارن سمت مگا یه مگا دیگه تست کردم و درست شد کتابخانه هم باید adafruit_vs1053 باشه حتما و پایه ها دوباره تعریف بشن به این صورت که همه پایه ها با سیم جامپر مثل همون اونو وصل بشن فقط پایه های miso و mosi و sck و cs به پایه های ۵۰ تا ۵۳ وصل شن  – رضا سجادی 03-02-12 در 06:19

👌👌👌  – محمد دمیرچی 03-02-12 در 10:44

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400