وسایل مورد نیاز برای پروژه دریافت API با آردینو

4 ماه قبل
81 بازدید

0

سلام خسته نباشید.
بنده قصد دارم یک پروژه فهمیدن زمان رسیدن اتوبوس بسازم که وقتی روی صفحه کلید، یک عددی رو وارد میکنید و تایید میکنید، اون عدد رو برای یک API بفرسته(مثلا ایــــــن و بجای 4 عدد آخر باید عدد نوشته شده رو بفرسته) و جواب برگشتی رو (که بصورت XML هست) بصورت تمیز شده روی نمایشگر کوچک روی دستگاه نشون بده(دستگاه بصورت جیبی هست)
برای این دستگاه چه ماژول هایی لازم دارم و از چه آردینویی میتونم استفاده کنم که زیاد بزرگ نباشه؟ و چطور باید درخواست API بفرستم؟

21 اردیبهشت 03 در 06:21
امیررضا نصیری
11

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

در مرحله اول کتابخانه ای به اسم ArduinoJSON وجود دارد و کل پروتکل هندل کردن JSON را انجام میدهد.

سپس در مرحله دوم. برای ارتباط با اینترنت شما می خواهید از LAN یا WIFI یا موبایل دیتا استفاده کنید؟؟

در پروتکل LAN شما می توانید از ماژول W5100 استفاده کنید و از کتابخانه Eternet که داخل کتابخانه آردوینو می باشد استفاده کنید.

در پروتکل WiFi پیشنهاد میکنم به جای آردوینو از  ESP32 استفاده کنید که هم از نظر ابعادی کوچک‌تر می باشد و هم WiFi دارد و زیرساخت کاملی برای API دارد.

در پروتکل موبایل دیتا نیز شما 2 حالت دارید 

1. استفاده از ماژول های 2G مانند SIM800 که فقط از HTTP برای ارتباط استفاده می کند و باید با سوکت زدن ارتباط بگیرید
  2. استفاده از ماژول های 4G مانند CA-01 که پروتکل های HTTP/HTTPS را ساپورت میکند و از AT+HTTPINIT باید برای این زیر ساخت استفاده کنید.

همچنین در تمامی ماژول های سیمکارت شما پروتکلی به اسم PPPoE می توانید استفاده کنید که اکثرا در لینوکس برد ها مورد استفاده قرار میگیرد.

22 اردیبهشت 03 در 05:41
محمد دمیرچی
4030

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400