مشکل در کار با ماژول فرستنده

4 ماه قبل
87 بازدید

0

مدار من 4 قسمت ساده داره.

ولتاژ ورودی 14.5 است بنابراین من از دو رگولاتور 7805 و 7809 برای تغذیه برد ها استفاده می کنم. من از 7805 برای WeMos D1 mini و از 7809 برای تامین برق FS1000A استفاده می کنم (حداکثر ولتاژ ورودی برای این فرستنده 12 است).

اتصالات مدار من عبارتند از:

همه GND ها به یکدیگر متصل هستند.

خروجی FS1000A VCC به 7809.

FS1000A DATA به D7 WeMos

خروجی WeMos VCC به 7805.

من نمی توانم با FS1000A با آن اتصالات چیزی را انتقال دهم، اما وقتی FS1000A VCC را به 5 ولت WeMos وصل می کنم، کار می کند، بنابراین فرستنده سالم است.

چگونه این مشکل را رفع کنم؟ من می خواهم از حداکثر توان FS1000A استفاده کنم ( از 7809 استفاده کردم زیرا 7812 در حال حاضر در لوازم من در دسترس نبود.)

همچنین، یک اتفاق غیرعادی در آزمایشات من رخ داد. من کشف کردم که FS1000A زمانی کار می کند که Vcc از خروجی 7809 قطع شود (بنابراین هیچ اتصالی به FS1000A Vcc وجود نداشت. فقط پین data و GND وصل شده بودند)

به هر حال مشکل اصلی هنوز وجود دارد.

شماتیک پیوست میشه . ببخشید یه جورایی بهم ریخته.

در ضمن همین سوال در انجمن خارجی هم پرسید شد اما پاسخ مطلوب دریافت نکردم هنوز. 

14 خرداد 03 در 10:12
msmdi
15

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

فکر میکنم مشکل شما در سمت تغذیه می باشد.

اینکه از تغذیه های خطی برای بحث رگوراتوری دارید استفاده میکنید برای ولتاژ های نزدیک می باشد.

شما از تغذیه 15 ولتی را دارید به 5 و 9 تبدیل میکنید که در سمت 9 ولتی مشکلی نیست.

اما در سمت 5 ولی اختلاف ولتاژ بالا می باشد و باعث کاهش بازدهی میشود.

در این سمت پیشنهاد میکنم این مورد را تست کنید که ورودی تغذیه 7805 را به خروجی 7809 وصل کنید و به صورت پله ای تغذیه را اعمال کنید.

مورد دیگری که نظرم را جلب کرده است این می باشد که برای تغذیه FS1000 دارید از 9 ولت استفاد میکنید که نیازی به این موضوع نمی باشد و با همان 5 ولت می توانید نتیجه مورد نظر را برسید.

در نهایت پیشنهاد میکنم از رگوراتور های سویچینگ مانند ماژول رگولاتور DC به DC کاهنده 3 آمپر LM2596S استفاده کنید ولتاژ ورودی را به 5 کاهش بدهید و سپس به ماژول WEMOS و FS1000 بدهید.

یک مورد دیگری که احتمالش را میدهم را نیز بررسی کنید بد نمی باشد.

ورودی دیتا را به جای WEMOS از آردوینو تامین کنید و به صورت پله ای از ولتاژ 5 الی 9 ولت بروید و بررسی کنید که آیا در خروجی دیتا را دارید یا خیر. (دلیل احتمال بنده این می باشد که سطح ولتاژ دیتا با سطح ولتاژ تغذیه رابطه دارد و وقتی این 2 نیز خیلی اختلاف داشته باشند کار نخواهد کرد.)

16 خرداد 03 در 06:34
محمد دمیرچی
4100

ممنون . اگر برای کل مدار از 7805 یدونه استفاده کنم موردی نداره ؟ چون جریان کشی خاصی نداره بنظرم . 9 ولتی که به fs1000a دادم برای این بود که ولتاژش بیشتر باشه که قدرتش بیشتر شه مثلا  – msmdi 03-03-16 در 09:11

مساله عدم توانایی توی تبدیل ولتاژ هست، چون رگوراتور های خطی وقتی اختلاف ولتاژ زیاد میشود باعث میشود افت توانایی و وات خروجی بشوند و فرستنده های بیسیم و میکروکنترلر های توان بالا مانند esp جریان کشی های لحظه ای دارند که در این موارد افت شدیدی پیدا میکنند. برای همین پیشنهاد میکنم از سویچینگ ها استفاده کنید.  – محمد دمیرچی 03-03-19 در 05:22

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400