انتقال خروجی لودسل به لپتاپ برای ذخیره داده ها

2 ماه قبل
58 بازدید

0

سلام و وقت بخیر. من برای اندازه گیری نیروی وارد شده به یه عصا میخوام یک لودسل به انتهای عصا وصل کنم و خروجی رو به شکل نیرو به لپتاپ منتقل کنم تا بتونم بخونم. قصد دارم هر تجهیزاتی که نیاز هست رو روی بدنه خود عصا متصل کنم و تا حد ممکن از سیم استفاده نکنم. میشه لطفا راهنمایی کنید به چه قطعاتی نیاز دارم برای انجام این کار؟ خیلی ممنون

11 تیر 03 در 09:20
نگین نصیریان
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

در زمینه اندازه گیری از سنسور های وزن مانند سنسور وزن - نیرو GML692 تا 50 کیلوگرم باید استفاده کنید.

برای وصل کردن این سنسور به میکروکنترلر ها نیاز به ماژول مبدل آنالوگ به دیجیتال راه انداز لودسل HX711 دارید.

می توانید برای راه‌اندازی به آموزش راه‌اندازی سنسور وزن (لودسل) GML692 با آردوینو مراجعه کنید.

فقط باید توجه داشته باشید که برای راه‌اندازی این سنسور ها باید 2 عدد از آنها را تهیه کنید. که در پروژه شما به یک عدد از این سنسور ها نیاز می باشد پس برای اینکه سنسور را راه‌اندازی کنید باید یک مقاومت معادل دقیقا برابر با مقدار این سنسور به جای سنسور دوم ببنید. تا پل وتسون کامل بشود. مشابه عکس زیر

هر سنسور به جای 2 عدد از این سنسور ها می باشد.

برای انتقال اطلاعات به صورت بیسیم به سیستم یا گوشی خود می توانید از برد های ESP32 استفاده کنید که هم WiFi دارند هم بلوتوث. فقط توجه داشته باشید که دیگر نیازی به استفاده از برد های آردوینو نمی باشد و می توانید به صورت مستقیم ماژول اندازه گیری را به این برد وصل کنید و کد ها نیز یکسان می باشد و کافی است شماره پین هایی که برای اتصال استفاده کردید را به درستی وصل کنید.

از آموزش شروع به کار با بردهای توسعه مبتنی بر میکروکنترلر ESP32 برای راه‌اندازی اولیه این برد ها می توانید استفاده کنید.

برای تامین برق این سیستم می توانید از ماژول های ساخت پاوربانک برای این موضوع بهره ببرید مانند 

ماژول شارژ/دشارژ باتری لیتیومی MH-CD42 با خروجی 5V 2A مناسب ساخت پاور بانک

ماژول شارژ / دشارژ باتری لیتیومی با خروجی 5V 1A مناسب برای ساخت پاور بانک

و می توانید از باتری های لیتومی که در سایت موجود می باشد برای تامین برق این سیستم استفاده کنید.

اگر سؤال دیگری نیز بود در خدمت هستم.

11 تیر 03 در 09:43
محمد دمیرچی
4030

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400