حسگر اثرهال برای فاصله بالاتر

3 ماه قبل
43 بازدید

0

سلام وقتتون بخیر

من می خواستم از یک سنسور اثر هال برای فاصله بین 10 تا 20 سانت به عنوان سرعت سنج استفاده کنم. می خواستم بدونم سنسورهای اثر هال نمونه ای دارند که بتونه تو این فاصله کارایی داشته باشه یا خیر؟

همچنین به عنوان تارگت می تونم از یک آهنربا روی یک دیسک فلزی استفاده کنم یا اینکه دیسک فلزی روی سنسور نویز می ندازه؟

19 تیر 03 در 11:38
سید محمد طاها حسینی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

این که میخواهید فاصله را بیشتر کنید 2 روش دارید.

1. استفاده از سنسور های قوی تر
  2. استفاده از آهنروبای قوی تر

برای سنسور قوی تر / حساس تر شما میتوانید از سنسور های قطب نما استفاده کنید. یا بگردید و از سنسور های اثر هال که حساسیت بالاتری داشته باشد

برای آهنروبای قوی تر تکلیف مشخص هست که از آهنروبا با تسلا های قوی تری استفاده کنید.

این که دیسک فلزی بخواهید استفاده کنید مشکلی که ایجاد میکند از قدرت آهنروبا کاهش میدهد و خود دیسک را آهنروبا میکند که این موضوع ایجاد خطا میکند.

به این نکاته نیز توجه داشته باشید که سنسور قطب نما به دلیل اینکه از قطب زمین استفاده میکند دستگاه خود را در جهتی قرار بدهید که شمالی جنوبی نشود که نوز زمین نیز بر روی آن نیوفتد.

همچنین این سنسور ها به دلیل اینکه حساسیت بالایی دارد نباید خیلی نزدیک آهنروبا بشوند چون ساختاری داخلی آنها اتصالی میکند و دیگر کار نمیکند.

از سنسور قطب نما گوشی نیز میتوانید به عنوان تست نیز استفاده کنید تا شرایط را بررسی کنید.

20 تیر 03 در 09:32
محمد دمیرچی
4100

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400