مشکل در راه اندازی و اتصال به شبکه ماژول EC800

13 روز قبل
71 بازدید

0

درود، من یک ماژول Quectell EC800 تهیه کردم اما ماژول نمیوته به شبکه متصل بشه. با نرم افزار Qnavigator هم تست کردم و پیام Registration Denied گرفتم. سیم کارت رو تشخیص میده اما به اپراتور متصل نمیشه (روی سه اپراتور همراه اول، ایرانسل، و آپتل تست کردم). تو اینترنت خوندم که شاید مشکل از آنتن دهی باشه، ولی استفاده از آنتن خارجی هم جواب نداد. منبع تغذیه هم ۵ ولت ۵ آمپر هست. طبق داکیومنت ماژول برای کنترل سیگنال دریافتی از دستور AT+CSQ استفاده کردم اما جواب 99,99 گرفتم.

تصویر برنامه Qnavigator و دستورات AT رو قرار میدم.

RDY
AT+COPS=?
+COPS:(1,"","","43235",7), (1,"","","43211",7),,(0-4),(0-2)

OK
AT+COPS=?
+COPS:(1,"","","43235",7), (1,"","","43211",7),,(0-4),(0-2)

OK
AT+CSQ
+CSQ: 99,99

OK
AT+CPOL
OK
AT+CREG
ERROR
AT+CGREG
ERROR
AT+COPS?
+COPS: 0

OK

13 روز قبل
عرفان محرم خانی
3

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

دستور AT+CFUN=0 و پس از چند لحظه صبر کردن دستور AT+CFUN=1 را ارسال بکنید

این دستور مربوط به خاموش شدن ماژول سیمکارت و روشن شدن می باشد

پس از این که روشن میشود باید به شما پیام داده بشود که سیمکارت را شناخته و شروع به بوت سیمکارت بکند. در صورتی که خطایی در این زمینه داشتید به نحوه قرار گیری سیمکارت یا عدم ارتباط سیمکارت با ماژول مربوط میشود. آن را بررسی بنمایید.

11 روز قبل
محمد دمیرچی
4090

پیام OK دریافت کردم با خاموش و روشن کردن. دستورات AT+CCID و AT+CIMI اطلاعات سیم کارت را نمایش میدهند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.  – عرفان محرم خانی 03-07-14 در 04:34

در حال بررسی هستیم به نظر میرسد ماژول پس از روشن شد مستقیم به حالت CFUN=4 میرود که حالت airplane mode می باشد برای همین ماژول هیچ دیتا از شبکه دریافت نمیکند. لطف کنید یک درخواست مرجوعی داخل سایت ثبت بنمایید تا مهلت تست شما تمام نشده است. در همین حین بررسی میشود و به شما اطلاع رسانی میشود  – محمد دمیرچی 03-07-14 در 07:36

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400