سطح ولتاژ باطری در اینورتر یا ups

2 سال قبل
666 بازدید

0

سلام.

من چون باطری ماشین ندارم از منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده میکنم.. توان واقعی منبع تغذیه 22آمپر در 12ولت هستش و 11آمپر در 24ولت 

اینورتر هم 12به 220ولت هست. 

سعی میکنم با جزئیات کامل بگم که تمام متغیر ها و پارامترها مشخص باشه. 

مشکلم العان تنظیم کردن ولتاژ خروجی برق اینورتر هست چون من روی 12ولت که تنظیم میکنم به محض وصل کردن اینورتر بدون جریان کشی.. ولتاژ منبع تغذیه از 12.3 به 10.8افت میکنه و وقتی  9آمپر جریان کشی میکنم از 12به 10.4افت میکنه. و برا رفع این مشکل میام ولتاژ منبع تغذیه رو وقتی اینورتر وصل هست از 10.8تا 12.8بالا میبرم (لازم به ذکره وقتی در این حالت اینورتر رو جدا میکنم ولتاژ منبع تغذیه تا 14ولت میره) 

حالا کدوم ولتاژ مناسبه این که اینورتر رو وصل کنم و افت ولتاژ رو با افزایش ولتاژ منبع تغذیه به شرح بالا افزایش بدم یا مورد دیگر.؟ممنون میشم اگر یک راه حل کامل بدین.. چون باید ولتاژ قسمت خروجی اینورتر رو تنظیم کنم. 

13 اسفند 00 در 09:31
حامد ساسانی پور
61

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

سلام

افت ولتاژ در زمان جریان کشی یک مورد کاملا نرمال می باشد.

اما این را نیز در نظر داشته باشید که باتری های ماشین یا باتری های اسیدی 12 ولت به شما 12 ولت نمی دهند.

این باتری ها بین 14.4 الی 9 ولت کار میکنند و زمانی که شارژ کامل باشند 14.4 هستند.

از این رو مدار شما نباید نسبت به ولتاژ ورودی حساس باشد چون ولتاژ باتری در حین استفاده به مرور کاهش پیدا میکند و کم می شود و باید خروجی شما بر روی 220 ثابت بماند

نکته:

باتری ماشین برای UPS مناسب نمی باشد باتری های ماشین مشابه یک خازن عمل میکنند و یک جریان لحظه ای برای استارت زدن را تامین میکنند از این رو می توانند جریان بالایی را تولید کنند و برای شارژ و دشارژ شدن طولانی مدت طراحی نشده اند.

شما باید از باتری های اسیدی UPS استفاده کنید که برای همین موضوع می باشند.

15 اسفند 00 در 12:32
محمد دمیرچی
3680

سلام. بله باطری ماشین رو صرفا برای فیکس کردن ولتاژ و تست مطرح کردم وگرنه میدونم که باطری ماشین برای جریان کشی طولانی مدت ساخته نشده. و خیلی هم خطر ناک هستند..در ولتاژ 14ولت شارژ می‌شوند که فول شارژ اونها 12.8هست و 9ولت مساویه با خراب شدن باطری... اینورتر یا ups توش از سیم پیچ استفاده شده.. ولتاژ خروجی صد در صد به سطح ولتاژ ورودی بستگی داره و نمیشه کاریش کرد فقط من ups 4kwدرست کردم و حقیقتا موندم که سطح ولتاژ ورودی چند باشه چون 1آمپر جریان کشی اینورتر از منبع تغذیه نباید 12.8را به 10.8برساند لذا همان طور که گفتم در همین حالت که اینورتر وصل بود ولتاژ رو به سطح 12.5ولت بردم و ولتاژ خروجی به 245ولت AC رسید اینجا سواله که چطور با 1آمپر جریان کشی اینقدر افت ولتاژ هست؟و راه حل چیه؟ هدف از افزایش ولتاژ هنگام جریان کشی این بود که سطح ولتاژ به 12ولت برسه.. حالا کار درست یا اشتباهی کردم رو نمیدونم. فقط یه چیزی که توجه ام رو جلب کرده اینه که فازمتر رو به هر قسمت ولتاژ پایین میزنم روشن میشه حتی رو جلد منبع تغذیه هم که میزنم لامپش روشن میشه البته ترانس فریت کاملا عایق شده هم با شارلاک و هم با پلاستیک های نسوز بین اون ها..هر وقت هم اینورتر رو قطع میکنم و فازمتر رو به منبع تغذیه میزنم روشن نمیشه پس زیر سر اینورتره. که منفی و مثبت میتونه فازمتر رو روشن کنه آیا راهی برا نویز گیری هست؟ و آیا نویز هست یا چیز دیگه  – حامد ساسانی پور 00-12-16 در 03:34

در مورد عبور نویز نمی توانم نظری بدهم چون تخصصی در این زمینه ندارم. در مورد ترانس افزایش ولتاژ که با توجه به ولتاژ ورودی خروجی تغییر می کند این مورد را میدانم که اصولا باید یک ولتاژ فیدبک داشته باشند که با توجه به این ولتاژ فیدبک که ماژول افزاینده از ولتاژ خروجی میگرد فرکانس و دیوتی کارکرد را تغییر بدهد تا ولتاژ خروجی به اندازه ای که میخواهد تبدیل شود تا ولتاژ خروجی به ولتاژ ورودی زیاد حساس نباشد. اما این مورد را باز هم باید تحقیق کنید که چه راهکاری برای انجام این موضوع وجود دارد.  – محمد دمیرچی 00-12-17 در 10:55

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400