ولتاژ مورد نیاز برای ماژول

2 سال قبل
756 بازدید

0

سلام من چند تا ماژول دارم که اینها هستن

1 - این ماژول 

https://thecaferobot.com/store/1chanel-5v-relay

2 - این مازول 

https://thecaferobot.com/store/flame-sensor

3- و این

https://thecaferobot.com/store/l298n-dhb-motor-driver

میخواستم بدونم اگه من به هرکدوم اینها 

ولتاژ 4.5 یا 4.8  ولت و 1100 یا 1000میلی امپر بدم کار میکنن  ( لطفا بگید که با کدوم ولتاژ و امپر )

و 

ماژول دوم ( تشخیص شعله ) نوشته که با ولتاژ بین 3.3 تا 5 ولت کار میکنه اما همه جا با 5 ولت راه اندازی شده میشه با ولتاژ پایین تر هم کار کنه

ممنون

23 اسفند 00 در 10:36
امیرعباس موسوی
1

افزودن دیدگاه

4 پاسخ ثبت شده است
-1

سلام

شما میخواهید زمانی که شعله را سنسور تشخیص داد درایور موتور شروع به کار کند و موتوری یا چیز دیگری را به حرکت در بیاورد؟؟

در این صورت پیشنهاد میکنم شما ولتاژ موتور خود که بین 5 الی 12 ولت می باشد را مستقیم به درایور وصل کنید و بر روی درایور پایه 5 ولت خروجی وجود دارد که آن را برای سنسور می توانید استفاده کنید.

در مورد رله دقیقا نمی دانم میخواهید چکار کنید اما آن را نیز می توانید از همین تغذیه خروجی استفاده کنید.

ولتاژ و جریان انتخابی شما مناسب می باشد و جریان زیاد تاثیری در این سیستم ندارد و بسته به نیاز مدار می باشد که از تغذیه کشیده می شود و بسته به مدار حداقل جریان اعلام می شود و هرچقدر از آن بالاتر باشد آسیبی به مدار شما نمیرسد.

در مورد ولتاژ نیز بهتر هست بالای 5 ولت باشد اما تا 4.5 هم کم شود مشکلی نیست. و به خاطر یک سنسور که می تواند تا 3.5 ولت پایین بیاید نباید کل سیستم را به هم بریزید. همگی قطعات شما 5 ولت هستند و از این رو یک ولتاژ ایجاد کنید مناسب می باشد

در صورت که توضیحات بهتری در مورد پروژه خود ارائه بدهید می توانم بهتر راهنمایی بکنم.

23 اسفند 00 در 11:55
محمد دمیرچی
3730

افزودن دیدگاه

0

ببینید من میخوام که با یک سنسور تشخیص خط , اردوینو , موتور و درایور یک ربات تشخیص خط بسازم که سنسور  تشخیص خط توسط اردوینو ولتاژش تامین شه و درایور هم با اداپتور 9 ولت 0.5 امپر و این ربات علاوه بر این امکان  میخوام که بتونه شعله رو تشخیص بده و اون رو با فن خاموش کنه که برای خاموش و روشن کردن فن از رله استفاده میکنم با توجه به اینکه اردوینو نمیتونه این امپر و ولتاژ این سنسور ها رو تامین کنه باید از منبع خارجی استفاده کنم که 

درایور موتور و موتور ها با اون اداپتوری که گفتم 

تشخیص خط با اردوینو

تشخیص شعله هم با یه منبع 4.5 شایدم 4.8 ولت 1  امپر

رله هم با یه منبع 4.5 شایدم 4.8 ولت 1  امپر

فن هم با 12 ولت 1 امپر

برای تشخیص شعله هم که اون سوالی که پرسیدم بخاطر این بود که من منبع 3.3 ولت رو دارم و گفتم که این رو با اون تغذیه کنم و منبع 5 ولت تهیه نکنم 

با توجه به این توضیحات اگر اشکالی یا پیشنهادی هست ممنون میشم بگید

و در اخر ممنون بابت راهنمایی 

23 اسفند 00 در 01:13
امیرعباس موسوی
1

افزودن دیدگاه

2

سلام

شما دارید یک اشتباه بزرگ میکنید

نیازی نیست که برای هر قطعه یک منبع تغذیه جدا تهیه کنید

همان منبع 9 ولتی که دارید برای کل سیستم کافی می باشد(فقط بهتر است از آمپر 1 یا 2 استفاده کنید، همچنین در صورتی که فن شما نیز با 9 ولت کار میکند مناسب می باشد در غیر این صورت کل سیستم را با 12 نیز می توانید طراحی کنید)

سیم کشی شما به صورت زیر می شود

منبع تغذیه 9 یا 12 ولت را به درایور موتور وصل میکنید.

و از پایه 5 ولت برای تغذیه کل برد های خود استفاده میکنید (یعنی به تمامی پایه های VCC ماژول ها و VIN آردوینو وصل میکنید)

سپس پایه GND را نیز مشترک بین تمامی قطعات وصل میکنید(سیم سیاه فن را نیز به این پایه وصل میکنید)

از پایه مثبت 9 یا12 به پایه COM رله نیز وصل میکنید و پایه NO یا NC را نیز به مثبت فن وصل میکنید مشابه شکل زیر

سایر سیم کشی ها که دیتا هستند و به آردوینو وصل می کنید

در صورتی که از منبع 12 ولت استفاده کردید و موتور های شما 9 ولتی هستند فقط کافی هست مقدار درصد PWM در کد خود را نگذارید بالاتر از 70% برود که ولتاژ خروجی درایور کمتر از 12 ولت بشود و نزدیک به 9 ولت بشود تا آسیبی به موتور های شما نرسد.

دلیل اینکه نیازی به ولتاژ های دیگر ندارد این می باشد که بر روی درایور موتور یک عدد رگوراتور خطی داریم و ولتاژ های بالا از 5 ولت را به 5 ولت تبدیل میکند و در پایه 5V می توانید از آن برای بخش های دیگر مدار استفاده کنید و جریان مصرفی سایر بخش های مدار روی هم به زور به 250 میلی آمپر میرسد که این رگوراتور تا 1 آمپر را می تواند تامین کند از این رو خیالتان راحت

نکته :

دیگری که باید در نظر بگیرید جامپری که در بالای پایه ورودی 12 ولت وجود دارد را نباید بردارید

23 اسفند 00 در 02:03
محمد دمیرچی
3730

افزودن دیدگاه

0

با توجه به توضیحات شما

من این مدار رو کشیدم فقط ببخشید که مرتب نشد 

و اینکه من فقط پایه هایی که برای ولتاژ هست رو اوردم و پایه های دیتا دار رو نیاوردم 

و من یه جا خوندم که ولتاژ اردوینو بهتره بین 7 تا 12 باشه اما خب 5 ولت هم میشه خواستم بگم من که اداپتور 9 ولت رو دارم بهتر نیست که اردوینو با اون تغذیه شه 

خیلی زیاد ممنون بابت راهنمایی

23 اسفند 00 در 05:51
امیرعباس موسوی
1

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400