استفاده از آداپتور بجای باتری قلمی

2 سال قبل
4778 بازدید

0

سلام. میخواستم بدونم برای استفاده از آداپتور بجای ۴ عدد باتری قلمی، آداپتور ۶ ولت با چه امپری احتیاجه؟

01 فروردین 01 در 05:29
محمد مهدی کلانی پور
1

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
0

سلام ضمن تبریک سال نو باید خدمتتون عرض کنم که به موارد متعددی بستگی داره و اگر میزان خیلی دقیق و بدون ضریب خطائی برای دستگاه خاصی لازم دارید بفرمائید تا دقیق و تخصصی توضیح بدم خدمتتون اگر نه که در همین حد بدونید که مصرف کننده شما چند ولتی هست و چند میلی آمپری کافیه

در این حالت شما آداپتوری با ولتاژ و جریان مورد نیاز دستگاه تهیه کنید و بهش متصل کنید شایان ذکر است ولتاژ باید صرفا همونی باشه که روی دستگاه نوشته اما آمپر هر چقدر بیشتر بود اصلا اهمیتی نداره برای مثال اگر دستگاه 12 ولت 1 آمپری هست شما حتی می تونید 12 ولت 100 آمپری هم بهش وصل کنید ولی تاکید موکد میکنم ولتاژ باید دقیقا برابر با همون چیزی باشه که دستگاه لازم داره

اگه روی دستگاهتون چیزی ننوشته می تونید روی باتری ها رو بخونید احتمالا اونجا ولتاژ رو نوشته یا بعضا جریان هم می نویسن

بازم ابهامی بود بفرمائید 

این لینک میتونه دقیق ترین،کاملترین و واضح ترین اطلاعات رو در اختیارتون قرار بده

موفق باشید

01 فروردین 01 در 05:51
مهسا شریفی
131

سلام. من یه جارو شارژی دارم که باطری هاش خراب شدن. میتونم باطریها رو در بیارم و با یه تبدیل از برق شهر استفاده کنم؟ ۸ عدد باطری ۱.۲ ولت مجموعا به ولتاژ ۹.۶ ولت دارد. ممنون میشم پاسخ بدید.  – نوید نبی زاده 01-05-07 در 01:37

نه این کار نکن دوست من چون موتور این جارو ها به جریان راه اندازی آمپراژ بالا نیازمنده کهمنبع تغذیه ترانسی اش که کلی وزنش و قیمتش میشه از طرفی پاور سوییچینگ هم قیمت بالای ۲۰۰ تومان در میاد با این جریان پس نظر من اینکه یه ۳ تا باتری لیتیوم یون ۳.۶ ولت بگیر با یه ماژول شارژ و دشارژ ازز همین سایت و هم جارو رو سبک‌تر می‌کنی و کارآمد تر و به نظرم از دو روش قبلی ارزونتر در میاد  – حجت اله کرمی لاکه 01-08-21 در 12:17

افزودن دیدگاه

0

سلام آقای نوید نبی زاده

اصولا این کار روش درستی نیست چرا که شما دستگاه پرتابل خودتون رو ثابت و وابسته به سیم برق و دوشاخه و پریز می کنید و تا شعاعی که سیم برق اجازه بده می تونید استفاده کنید همچنین در مسافرت و خودرو و . . . هم کاربردش رو از دست می ده

اما در حالت کلی و عملی اگه براتون اهمیت و مانعی نداره و یا برای اطلاعات خودتون در مورد هر وسیله دیگه ای می خواین بدونین این کار ممکن و شدنی هست با دقت در موارد زیر که خدمتتون عرض می کنم

همونطور که فرمودید8باتری1.2 ولتی موجوده که جمعا 9.6 ولت نیاز دارید، این تا اینجای کار

حالا باید ببینید توان مصرفی دستگاه چند وات هست؟

برای مثال اگه روی اون نوشته باشه 100 وات پس 100 وات رو تقسیم بر 9.6 ولت کنید جواب عدد 10.5 است پس شما باید منبع تغذیه 9.6 ولت با 10.5 آمپر خروجی تهیه کنید که نمونه اش توی بازار سخت پیدا میشه و میتونید در عوض آداپتور 9 ولت 12 آمپری تهیه کنید و جایگزین نمائید

همچنین برای مصارف خاص و دقیق و ضروری که امکان تغییر ولتاژ وجو نداره یا به هر دلیلی می خواهید عین ولتاژ و آمپر طراح اولیه برد و دستگاه رو تامین کنید می تونید بدید ترانس پیچ براتون محاسبه کنه و بپیچه

موفق باشید

02 دی 01 در 08:47
مهسا شریفی
131

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400