فرستنده و گیرنده کار نمیکنه؟

2 سال قبل
599 بازدید

0

یه فرستنده و گیرنده خریدم از اینجا (کیت YK04)

پنج ولت بهش وصل کرم و تست کردم کار کرد

بعد از اون وصلش کردم به esp32 و هر کاری کردم روی اون کار نکرد و بخاطر همین مجدد بدون میکرو و خودش رو تست کردم که در کمال تعجب هر کاری کردم کار نکرد

اون پیچ روش رو هم چرخوندم و باز هم کار نکرد

نظری ندارید؟؟؟

سوخته ینی؟؟

هیچ کار خاصی نکردم باش

14 فروردین 01 در 11:22
محمدحسین صفری
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام

راه‌اندازی این ماژول یک مقدار قلق دارد.

ابتدا توجه کنید که پایه های انکودر در سمت گیرنده و فرستنده به یک صورت باشد(همان پایه هایی که به صورت دیفالت هویه نشده اند)

سپس در نزدیکی گیرنده دکمه ریموت را فشار بدهید و با پیچ بر روی گیرنده مقداری بازی کنید تا شروع به دریافت اطلاعات کنید.

حال به آرامی فاصله این 2 را بیشتر کنید و دیتا را بررسی کنید در صورت قطعی دیتا پیچ را بسیار جزعی بچرخانید تا دوباره دیتا دریافت بشود. 

این کار را چندین دفعه تکرار میکنید تا به فاصله مورد نظر خودتان برسید.

قرار دادن یک سیم در جای آنتن در سمت گیرنده می تواند کمک خوبی در دریافت اطلاعات باشد.

احتمال دارد در مورد شما پایه های انکودر اتصال کرده باشند و با چرخاندن پیچ از تنظیم نیز خارج شده باشد.

با بررسی این 2 مورد امیدوارم مشکل شما حل بشود.

15 فروردین 01 در 04:43
محمد دمیرچی
3630

سلام پین های انکودر که اتصالی نکردند ولی اون پیچ تقریبا چهار دور جای گردش داره و گویا باید یک درجه یک درجه بچرخونم تا جای درستش رو پیدا کنم درسته؟ اینجوری که خیلی طول میکشه! راه دیگه ای نیست؟  – محمدحسین صفری 01-01-15 در 12:08

باسلام آقای دمیرچی بهترین راه حل رو بهتون ارائه دادند ، این بهترین روش برای کالیبره کردن هست البته از اونجایی که کلا در حالت عادی و بدون میکرو هم فرمودید پاسخی دریافت نمیشه احتمال اینکه قطعه براثر ضربه،اشتباه سهوی ، لمس قطعات در حین روشن بودن و . . . معیوب شده باشه بالاست هرچند امیدوارم فقط مشکل کالیبر نبودن باشه موفق باشید  – مهسا شریفی 01-01-16 در 03:31

زیاد سخت نمی باشد. کافی است یکی از پایه ها را به صورت ثابت به مولتی متر یا یک LED وصل کنید و با کمک کس دیگری که دکمه همان پایه را بر روی ریموت نگه داشته است شما شروع به چرخاندن آن پیچ بکنید تا زمانی که چراغ روشن بشود یا ولتاژ را در مولتی متر مشاهده کنید. سپس فاصله را زیاد کنید و با دقت بیشتری این چرخش را انجام بدهید. حدودا 5 الی 10 دقیقه برای کالیبره کرده آن زمان نیاز است و کار بسیار سختی نمی باشد.  – محمد دمیرچی 01-01-16 در 05:01

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400