شماتیک اتصال درسته؟

2 سال قبل
621 بازدید

0

سلام

این شماتیکی رسم کردم درسته؟

آیا نیازی به اتصال GND ماژول کاهنده به GND آردوینو هست؟

15 فروردین 01 در 08:00
محمد کریمی خوزانی
37

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

مدارتون درسته فقط یه ایراد کوچولو یا همون فوت کوزه گری کم داره

بله دقیقا باید منفی هر دو المان رو بهم اتصال کوتاه کنید تا هم پتانسیل شوند

علت: در سیستم ارت و نول و فاز ، ارت چطوری باعث میشه که برق گرفتگی رخ نده؟

اینطوری که ارت کمترین مقاومت اهمی رو داره و کل برق رو قورت میده تا به انسان یا . . . آسیبی نرسه و فقط قلقلک بده(مثل مدار میکرو12ولت شما برای 5ولت سون سگمنت)

اما اگر بجای نول از ارت استفاده کنید(جدا از بحث همبندی های مستقیم و اضافی و . . . ) اونوقت ارت به نول تبدیل میشه بنابراین خاصیت ارت بودنش رو از دست میده

بنابراین برای هم پتانسیل کردن کل مدار از نظر ولتاژ سطح پایین(منفی) باید سیم های آبی هر دو منبع تغذیه بهم جامپ بشن تا هر دو مدار با هر ولتاژ و اختلاف پتانسیل متفاوتی بتونن به هم فرمان بدن و از هم فرمان بگیرن و به راحتی کار کنن

موفق باشید

16 فروردین 01 در 03:47
مهسا شریفی
131

ممنون از توضیحات خوبتان  – محمد کریمی خوزانی 01-01-16 در 09:00

خواهش میکنم  – مهسا شریفی 01-01-21 در 06:08

افزودن دیدگاه

1

سلام

دوستمون درست میگن که باید GND تمام مدار یکی باشد اما در این مدار نیازی به اتصال کوتاه نمی باشد چون ماژول LM2596 این اتصال را برقرار میکند.

مواردی که به نظر بنده می توانید انجام بدهد.

1. خود برد آردوینو می تواند 12 را به 5 تبدیل کند و نیازی به مبدل DC-DC نمی باشد مگر اینکه از قطعاتی که جریان کشی بالایی داشته باشند و برد آردوینو نتواند این جریان را تامین کند.(از پین تغذیه 5 ولت آردوینو می توانید جهت تغذیه ماژول نمایشگر خود استفاده کنید.)
  2. در صورتی که میخواهید از مبدل DC-DC استفاده کنید بهتر هست از خروجی 5 ولت این مبدل به برد آردوینو بدهید و فشار تبدیل 12 به 5 را از روی برد آردینو بردارید و رگوراتور داخلی این برد نیز خنک تر کار کند.
16 فروردین 01 در 04:15
محمد دمیرچی
3670

تشکر از راهنمایی سازنده تان  – محمد کریمی خوزانی 01-01-16 در 09:00

خواهش میکنم  – محمد دمیرچی 01-01-16 در 10:11

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400