تغییر سایز سگمنتهای ماژول 7 سگمنت؟

2 سال قبل
649 بازدید

0

سلام

یدونه از  اینا دارم

می خوام سگمنت هاشو باز کنم به جاش از 4 تا سگمنت های بزرگتر استفاده کنم مثل این مدل

آیا اینکار شدنی است؟؟؟؟

اگر بله:

1. هنگام خرید سگمنت ها باید به چه چیزی توجه کنم که بتونم روی این ماژول ها سوارش کنم؟
  2. برای تامین برق این سگمنت های بزرگتر به خود ماژول و آیسی آن فشار وارد نمی شود؟

اگر خیر:

1. روش درست چیست؟ چون زیاد سر در نمیارم .
  2. آیا روشی که معرفی می کنید می توانم مثل کتابخانه این ماژول ، سگمنت ها را راحت با آردوینو کنترل کنم؟

ممنون میشم زودتر پاسخ دهید.

15 فروردین 01 در 08:35
محمد کریمی خوزانی
37

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
1

باسلام

بله امکان پذیره

فقط دقت داشته باشید دیگه نمیتونید روی همین برد سوار کنین و باید به حجم مدار نهاییتون دقت داشته باشید چون بزرگتر میشه

برای اتصال دادن سون سگمنت های بزرگتر من اگر باشم از تبدیل های اس ام دی به دیپ استفاده می کنم

قسمت دیپش رو با پین هدر دو سر نری به همین ماژول وصل می کنم و پایه های سون سگمت هارو خم میکنم و جای پایه های اس ام دی برد  تبدیلم لحیم می کنم هر چند می تونید با سیم کشی و روش های دیگه هم انجام بدین ولی من ترجیح میدم این روش رو که هم کم دردسر تره و هم مطمئن تر و پایدارتر انجام بدم

موقع خرید دقت کنید که رنگ ال ای دی ها اگر مهمه براتون همون رنگی تهیه بشه

به آند و کاتد مشترک بودن  سون سگمت ها توجه کنین

قبل از خرید دیتاشیت هر دو قطعه رو از نظر پین اوت ها بررسی کنید

ابعاد و اندازه مبدل اس ام دی به دیپ هم با پایه های سون سگمت ها همخوان و متناسب باشه

برای تامین برق مقدار بسیار اندک و ناچیزی مصرف تفاوت میکنه به شرط تهیه سون سگمنت با کیفیت حتی شاید مصرف در یک میزان باشه و از این بایت نگران نباشید برای اطمینان بیشتر میتونید از دیتاشیت هر دو قطعه با مقایسه حالت روشن بودن تمامی پارت ها اطلاعات بیشتری کسب کنین

دقت کنین اگر 7سگمنت تکی خریداری کردین در صورت آند مشترک بودن پایه آند همه 7سگمنت ها و در صورت کاتد مشترک بودن پایه کاتد همه اونها رو بهم جامپ بزنید

روش درست تر این بود که شما یه ماژول با ابعاد سون سگمنت بزرگتر خریداری می کردین

یا اینکه سون سگنمت و انکودرها رو به تنهایی خریداری می کردین بعد روی مقوا،فیبر مدار چاپی(پی سی بی )،فیبر هزار سوراخ ، و . . . خودتون پایه ها رو لحیم می کردین برای خروجی هم از پین هدر استفاده می کردین

موفق باشید

16 فروردین 01 در 04:13
مهسا شریفی
131

تشکر بانو . توضیحات کاملی بود  – محمد کریمی خوزانی 01-01-16 در 08:58

خواهش میکنم  – مهسا شریفی 01-01-21 در 06:13

افزودن دیدگاه

1

سلام

بله می توانید تعویض کنید اما باید از شماتیک زیر پیروی کنید.

علت استفاده از این ترانزیستور ها اضافه نیز برای تامین برق مورد نیاز سگمنت ها می باشد که به درایور فشار وارد نشود.

در این فروم نیز مشابه شما میخواهند از این درایور برای نمایشگر های بزرگ‌تر استفاده کنند.

می توانید از این لینک برای دانلود دیتاشیت درایور TM1637 استفاده کنید.

در صفحه 8 دیتاشیت نحوه سیم کشی سگمنت ها آمده است.

16 فروردین 01 در 04:53
محمد دمیرچی
3710

ممنون  – محمد کریمی خوزانی 01-01-16 در 08:59

خواهش میکنم  – محمد دمیرچی 01-01-16 در 10:11

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400