کنترل سون سگمنت؟

2 سال قبل
599 بازدید

0

سلام

این سون سگمنت ها را چطوری باید کنترل کرد برای روشن کردن ال ای دی های سگمنت ها؟

شماتیک اتصالات داخلیش

یعنی چی؟

همه A ها تا G ها بهم وصل شدن که، مثلا اگر A و B را روشن کنم، همه A و B های سگمنت ها روشن می شوند؟

اگر هر سگمنت را  بخوام تک تک روشن کنم چیکار باید کرد؟ اینا همه بهم وصل شده اند که؟

15 فروردین 01 در 09:19
محمد کریمی خوزانی
37

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
1

باسلام

از اونجائی که چنین الگوریتم سخت افزاری عملا کاربردی نیست و فکر نمی کنم به درد کسی یا پروژه ای بخوره که چندتا سون سگمنت با هم در یک لحظه یک مقدار رو نمایش بدن(هرچند که از آرایش سپریتورهاش بنظر میاد برای کاربردهای خاص باشه و بعید هم نیست عملکرد درست باشه) و از اونجا هم که مطمئن نیستم و فقط حدس میزنم باید با آزمون و خطا متوجه شین ، احساس می کنم باید یه دیود فلایویلی زنری چیزی روی یه پایه از هر 7 سگمنت باشه که با های کردنش مانع روشن شدن اون سگمنت بشه و بشه سگمنت ها رو تک تک هم فرمان داد و مقدار دهی کرد

تنها راه اینه که روی برد بورد سعی و خطا کنید یا دوستان با تجربه در این خصوص نظر بدن

چنانچه موفق شدید به نتیجه ای برسید لطفا همین جا منتشر کنین تا دیگران هم در صورت نیاز استفاده کنند

موفق باشید

16 فروردین 01 در 03:57
مهسا شریفی
131

بانو جان ممنون بابت توضیحات خوبتان  – محمد کریمی خوزانی 01-01-16 در 08:57

خواهش میکنم ، موفق باشید  – مهسا شریفی 01-01-21 در 06:15

افزودن دیدگاه

1

سلام

برای روشن کردن سگمت های بیشتر از یک عدد اگر قرار باشد تمام پایه های میکرو را اشغال کنیم دیگر پایه ای برای کنترل باقی نمی ماند. از این رو از روش سویچینگ برای نمایش استفاده می شود.

در این روش تمامی پایه های A تا G  تمامی سگمنت ها را به هم وصل میکنیم و به میکرو وصل میکنیم.

پایه COM هر سگمنت را از طریق یک ترانزیستور به VCC یا GND نیز وصل میکنیم و این ترانزیستور به میکرو وصل می شود.

میکرو هر عددی را که میخواهد نمایش بدهد فقط ترانزیستور آن شماره را برای چند لحظه فعال میکند و خاموش میکند.

و سراغ شماره بعدی می رود.

سرعت این کار بسیار بالا می باشد و چون چشم انسان فرکانس 24 هرتز به بالا را نمی تواند تشخیص بدهد از این رو به نظر می رسد که تمامی شماره ها روشن می باشد.

بعضی از IC ها مانند TM1637 به صورت داخلی این ترانزیستور را دارند و این درایور را انجام می دهند و از طریق I2C به میکرو وصل می شود.

برای مثال در عکس زیر یک میکرو اطلاعات را به صورت باینری به درایور 7446/7447 می دهد و از طریق ترانزیستور فرکانس را تنظیم میکند.

16 فروردین 01 در 04:47
محمد دمیرچی
3730

محمد جان ممنون بابت توضیحات کاملی که دادی  – محمد کریمی خوزانی 01-01-16 در 08:57

خواهش میکنم  – محمد دمیرچی 01-01-16 در 10:10

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400