استفاده از انتن اکسترنال ماژول gt-240

2 سال قبل
606 بازدید

0

با سلام 

برای استفاده از انتن ipx موجود بر روی برد nrf24l01 که با ماژول gt24 (کد انبار: COM-09-082   )  ارایه شده است با ید چه کتری رو انجام بدم ، روی برد یه جای جامپر هست که با مقاومت ۰ اهم به انتن pcb متصل شده و یه جای خالی هم وجود داره که کنار  اون هست از چند جا تحقیق کردم گویا باید جای جامپر (مقاومت صفر اهم رو عوض کرد )

من این کار رو کردم ، اما بعد که یا مولتی متر اتصال رو بررسی کردم، متوجه شدم که انتن ipx موجود بر روی برد دارای اتصال کوتاه هست یعنی قسمت خارجی (حلقه دور جای انتن )و پین وسط انتن با هم و با gnd اتصال  دارند 

ایا این طبیعی هست ؟؟(اتصال کوتاه ) اگر نه پس برای اتصال به انتن خارجی باید چه کار کنیم ، (با توجه به اتصال کوتاه یودن من ماژول رو امتحان نکردم) 

05 اردیبهشت 01 در 08:38
رضا حاج علیزاده
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

قبلا برای بنده نیز عجیب بود که چرا آنتن به GND مدار متصل می باشد.

اما پس از تست چندین برد متوجه شدم ظاهرا باید وصل باشد.

اگر شما آن پینی که جامپر بر رویش بود را نیز بررسی کنید (پینی که به آنتن روی بردی می رود) آن نیز به GND اتصال کوتاه دارد.

هنوز دلیل این کار را نمی دانم اما مثل اینکه باید انجام بشود.

06 اردیبهشت 01 در 04:51
محمد دمیرچی
3680

هر دو قسمت انتن باید به gnd وصل باشن ؟؟ یعنی هم پین وسط هم حلقه دور انتن ؟؟  – رضا حاج علیزاده 01-02-06 در 08:37

ظاهرا باید به این صورت باشد. متأسفانه در حال حاضر از این مدل دم دستم ندارم وگرنه تست میکردم. شما تست رنج را انجام بدهید ببینید جواب میدهد یا خیر  – محمد دمیرچی 01-02-06 در 09:07

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400