پل h اینورتر و مدار آماده ی اینورتر.

2 سال قبل
670 بازدید

0

سلام..

من یه اینورتر درست کردم البته بخش بوستر 12ولت dcبه 230ولت 30کیلو هرتز. و مشکل با پل h داشتم ماژول آماده و هر چیزی رو امتحان کردم فایده نداشت و پل h هام و ماژول سینوسی آسیب میدید.. خلاصه یه اینورتر از این کوچولو ها خریدم ببینم چی به چیه مدل 200واتی خریدم برد دست دوم.

العان مشکلم فرکانسه چون خروجی پل h فرکانس 55کیلو هرتز داره در صورتی که باید 50هرتز فرکانس شهری بود ... ولتاژ در قسمت dc 317ولت هست و بعد از پل h و در خروجی نهایی 220ولت AC... سوال علت فرکانس بالا در قسمت 220ولت AC چی هست؟ پل h کار میکنه آی سی کنترل پل h هم آی سی 7500 هست. (مشابهTL494N ). البته با لاین فیلتر فرکانس کاهش پیدا میکنه. 

10 خرداد 01 در 08:54
حامد ساسانی پور
61

با سلام لطف میکنید نقشه سیم کشی و توضیحات بیشتری بدهید به صورت بخش به بخش بدهید تا بررسی بکنم. در مورد فرکانس بالا اگر افزاینده شما از چوک استفاده میکند این موضوع کاملا منطقی می باشد چون ترانسفورماتور های چوک از فرکانس بالا پشتیبانی میکنند و خروجی شما 50 هرتز نمی شود.  – محمد دمیرچی 01-03-10 در 12:27

سلام. اینورتر شرکتی و کاملا آماده هست نقشه هاشو ندارم. یکی خریدم بینم چی به چیه و چرا پل h من همش میسوزه.. که خب در این اینورتر خریداری شده آی سی 7500 پل h را کنترل میکنه و عجیب اینجاست که فازمتر هر دو سیم خروجی بعد از پل hرو فاز نشون میده. از جهتی یادمه فرمودین قسمت مود acمولتی متر زمانی acرو می‌سنجه که مثبت و منفی باشه... که تو این اینورتر تونست بسنجه که 220acبود... عجیب ترین اینه که چرا دو سیم خروجی فازمتر رو روشن میکنن و عجیب تر این که اگر یه خازن پلی استر رو به خروجی بزنی یکی از ماسفت های پل h میسوزه که سوخت و عوضش کردم... فقط موندم چی به چیه.  – حامد ساسانی پور 01-03-11 در 09:02

منظور بنده نقشه سیم کشی هست که خودتان بسته اید و عکس هایی نیز از مدار ها و قطعات خود نیز قرار بدهید ممنون میشم  – محمد دمیرچی 01-03-11 در 09:54

اون چون ثابت بود( یعنی با کاهش ولتاژ باطری ولتاژ خروجی نیز کاهش پیدا می‌کرد) بعد ولتاژ درستی ایجاد نمی‌کرد یادتون هست 440ولت ایجاد می‌کرد خلاصه بدرد نمی‌خورد و قطعاتش رو آوردم بیرون و یه اینورتر جدید خریدم که ارتقاش بدم. همین اینورتری که تو خروجیش فازمتر رو به هر کدوم بزنم روشن میشه و وقتی هم خازن پلی استر باهاش موازی کردم یکی از ماسفت های بهش مثبت پل h سوخت اینا رو دلیل یا نظرتون رو فرمایید.  – حامد ساسانی پور 01-03-11 در 10:59

سلام سوال جدیدی در رابطه با این سوال مطرح کردم لطفا اونجا رو مطالعه بفرمایید.  – حامد ساسانی پور 01-03-14 در 09:25

باز هم عرض میکنم با ویرایش سوال عکس از مدار بذارید ببینم با چی طرف هستم و مورد دیگر با فازمتر مدار را بررسی نمی کنند  – محمد دمیرچی 01-03-16 در 05:27

کل مدار رو که با فازمتر برسی نکردم فقط خروجی رو نگاه انداختم.  – حامد ساسانی پور 01-03-16 در 06:19

باز هم توی بررسی مدار فازمتر به عنوان قطعه تست حساب نمی شود. فازمتر فقط برای این طراحی شده است که در برق شهری فاز از نول تشخیص داده بشود (برای برق کار ها). در سیستم های بوستر یا اینورتر نمی توانید هیچ اطلاعاتی ازش دریافت کنید. شما برای تست فاز نیز می توانید از مولتی متر استفاده کنید اما دقت کنید که برای این کار باید سیم سیاه را آزاد بگذارید و سیم قرمز را فقط به هر سیم وصل کنید که این نشان دهنده ای می باشد که شما هیچ رفرنسی ندارید و از این رو این اطلاعات درست نمی باشد دلیل اینکه شما در خروجی بوستر هم هر 2 سیم شما فازمتر را روشن می کند این می باشد که رفرنس زمین ندارید. در برق شهری نول رفرنس شما می باشد اما در اینورتر خروجی ایزوله می باشد و در صورت وصل کردن یکی از 2 سیم به رفرنس زمین احتمال دارد که ترانزیستور ها بسوزند.  – محمد دمیرچی 01-03-21 در 04:47

سلام به اون سوال که فرمودین عکس مدار. عکس فرستادم اما هنوز پاسخی ندادید.. ممنون میشم نگاهی بندازید  – حامد ساسانی پور 01-03-21 در 09:57

افزودن دیدگاه

تا کنون پاسخی ثبت نشده است

انجمن کافه‌ربات © 1400