نقش دیوتی سایکل در اینورتر.

2 سال قبل
653 بازدید

0

سلام.

سوال من در مورد بخش تبدیل dc 311ولت به 220acهست.

50هرتز فرکانس هست کاری به این ندارم کار به دیوتی سایکل دارم. 

اگر روی دیوتی 100تنظیم کنم عملا فرکانس از بین میره و میشه dc.

حالا سوال اول اینجاست که چه میزان دیوتی سایکل برای پل h لازمه؟ لطفا کامل و جامع توضیح بدید. 

17 تیر 01 در 07:00
حامد ساسانی پور
61

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

در سیستم های دیجیتال یک مفهوم داریم به اسم PWM که دارای 2 مقدار Duty و فرکانس می باشد.

مقدار فرکانس که مشخص می باشد و تعیین بازه پالسی سیگنال می باشد و Duty به درصد زمان HIGH یا LOW بودن سیگنال مربوط می شود. می توانید در عکس زیر مشاهده کنید.

اما در بعضی از سیستم های دیجیتال نیاز داریم خروجی سطح ولتاژ داشته باشیم که برای این موضوع با قرار دادن مدار های خاصی در خروجی سیگنال PWM سطح ولتاژ ایجاد میکنیم که مشابه عکس زیر خط قرمز نشان دهنده سطح ولتاژ هست.

اما گاهی وقت ها ما نیاز داریم سطح ولتاژ را به موج سینوسی تبدیل کنیم که در این جا با تغییر Duty به صورت داعم سطح ولتاژ های متفاوت ایجاد میکنیم که این سطح های ولتاژ مختلف در نهایت ایجاد یک موج سینوسی می دهد.

که با افزایش فرکانس تغییر ریزتر Duty می توانیم این موج را نزدیک تر به موج سینوسی کنیم.

21 تیر 01 در 05:28
محمد دمیرچی
3680

سلام.جناب دمیرچی عزیز میتونم شماره ی شما رو داشته باشم.اینجا تاخیر در پاسخ و محدودیت سوال هست  – حامد ساسانی پور 01-04-26 در 06:57

با سلام متأسفانه خیر. به دلیل مشغله کاری و زیاد شدن سفارشات مقداری دیرتر به پاسخ ها رسیدگی می شود. تمام تلاشم را میکنم که سریع تر به سوال ها رسیدگی بشود.  – محمد دمیرچی 01-04-31 در 11:50

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400