استفاده از تغذیه خارجی برای برد Wemos D1 Pro Mini

2 سال قبل
661 بازدید

0

سلام
من میخوام بدون کابل micro usb برق برد  Wemos D1 Pro Mini رو تامین کنم

برق رو به پین های gnd , 5v میدم ولی برد روشن نمیشه، اما زمانی که micro usb رو بزنی و از طریق پین ها برق 5 ولت رو بدی و این دفعه micro usb رو قطع کنی برد روشن میمونه و بدون micro usb برقش تامین میشه.

من حتی برای مطمئن شدن اینکه ولتاژی که میدم درسته سیم قرمز و مشکی کابل micro usb رو هم به پین های gnd, 5v زدم ولی بازم برد روشن نشد! ولی با همون کابل از طریق میکرو یو اس بیش برقش تامین میشه و روشن میشه.

دلیل اینکه جلوی ورودی برق از طریق پین رو مسدود میکنه چیه؟

طی سرچی که داشتم نوشته شده بود ممکنه که رگولاتور یا برد فیک باشه نظر شما چیه؟

13 آبان 01 در 04:02
کیان شبان پور
21

افزودن دیدگاه

2 پاسخ ثبت شده است
0

سلام  این آموزش بخش How to Power the ESP8266 WeMos D1 Mini مناسب شماست . اگر اطمینان از اتصالات دارید و روش های آموزش بالا جواب ندادن ، به احتمال زیاد برد معیوب یا فیکه .

13 آبان 01 در 04:26
msmdi
15

افزودن دیدگاه

0

سلام

وقتی که کابل usb رو میزنید خروجی رگولاتور رو چک کنید اگر روی عدد 3.3 ولت بود و همچنین برد قابل پروگرام بود یعنی رگولاتور مشکلی نداره و باید به تغذیه 5 ولت خارجی تون شک کنید.

بازه ولتاژ کاری esp ها از 2.6 تا 4 ولت است اگر ولتاژ بالاتر از 4 ولت اعمال بشود میکرو شروع به ریست شدن میکند.

پس نتیجه اینکه اگر با usb قابل پروگرام وشناسایی بود یعنی رگولاتور سالمه.

موفق باشید.

ویرایش اول :

ببینید طبق این تصویر که مربوط به شماتیک تغذیه مدار هست ، اگر رگولاتور شما سالم باشه و تغذیه 5 ولت مشکلی نداشته باشه باید بتونید برد رو پراگرام کنید.

14 آبان 01 در 06:14
Ali Maleki
1041

سلام بله با usb میتونم پروگرمش کنم ولی میخوام با برق خارجی از برد استفاده کنم زمانی که usb micro رو میزنم پین گراند و ۵ ولت ۴.۵۰v میده مشخصات برد: ولتاژ تغذیه: 5 ولت DC جریان تغذیه: 1 آمپر آخه نکته ی عجیبش اینجاست که با همون برق خارجی که ۵v هست از طریق پین ها روشن نمیشه ولی همون برق خارجی رو به میکرو یو اس بی بدی روشن میشه! من سعی کردم به پین های گراند و ۳.۳v هم برق بدم ولی بازم برد روشن نشد. فقط از یه راه موفق شدم که از پین ها برقو تامین کنم اونم زمانی که میکرو یو اس بی رو بزنی برق خارجی که ۵v بود رو هم همزمان بزنی به پین ها و میکرو یو اس بی رو قطع کنی اینبار برقش توسط پین ها تامین میشه انگار یه چیز شبیه به توان راه اندازی داره اتفاق میفته که اول یه بار سنگین توسط میکرو یو اس بی تامین میشه و اینبار میتونه برق پین رو بپذیره! من تو پروژه ی نهایی طبق دوره ای که دیدم میخوام برق برد رو از برد اردوینو میکرو پرو تامین کنم توی دوره با همین برد و برق ۴.۶۰v برقشو تامین میکنه ولی من موفق نشدم. نظر شما چیه؟  – کیان شبان پور 01-08-14 در 07:00

پاسخ ویرایش شد  – Ali Maleki 01-08-14 در 07:50

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400