این فیوز ها رو باهم عوض میشه کرد؟

1 سال قبل
672 بازدید

0

سلام کنجکاو شدم شارژر لپ تاپم یونیورساله و تو دوشاخش فیوز شیشه ای ۵امپر داره و اتو ما فیوز ۱۳ امپر میخام ببینم فرق امپر بالا با پایینتر چیه کدوم بهتره و ایا میشه جاشونو عوض کنم چه تغییری میکنن

26 آبان 01 در 07:17
آرش شکرانه
11

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

سلام

دوست عزیز شما نمیتونید جای این دو فیوز رو عوض کنید ، اصلا امکان پذیر نیست.

اگر در مداری به جای فیوز مثلا 13 آمپر فیوز 5 آمپر قرار بدید اتفاقی که میافته اینه که اگه مدار بخواد 10 آمپر جریان مصرف کنه فیوز میسوزه و همچنین اگر در مداری به جای فیوز 5 آمپر ، فیوز 13 قرار بدید مدار اگر جریان اضافی بکشه به دلیل آسیب دیدگی دیگه هیچ وقت فیوز عمل نمیکنه و تمام مدار آسیب میبینه و همه قطعات روی برد میسوزند.

توجه کنید که فیوز به عنوان یک محافظ در مقابل جریان کشی اضافی در مدار استفاده میشود و مقدار آن هم با توجه به توان خروجی و مصرف کننده ایی که متصل میشود تعیین میشود شما نمیتوانید به صورت دلخواه مقادیر مختلف قرار بدهید.

موفق باشید

28 آبان 01 در 05:57
Ali Maleki
1041

اهان عرض کنم که فیوز تو اون دوشاخه مشکی مال شارژر تبلته خارج مداره  – آرش شکرانه 01-08-28 در 11:40

سلام آیا میشه فیوز سرامیکی 5 امپر رو اگه نداشتیم با فیوز 5 امپر شیشه ای جایگزین کنیم؟  – آرش شکرانه 02-07-21 در 12:47

واینکه ایا فیوز13 امپری نداشتیم میشه 15 امپری گذلشت؟  – آرش شکرانه 02-07-22 در 08:16

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400